Dalies:

Itālija plāno mazināt vīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus

Itālija plāno mazināt vīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus
CC0 licence
  • 22. Apr. 2020

Itālijas valdība sola tuvākajās dienās izziņot plānu, kā valsts pakāpeniski mazinās vīrusa pandēmijas izraisītos ierobežojumus. Itālija no visām Eiropas valstīm Covid-19 krīzē ir cietusi vissmagāk, taču nesenākā statistika liecina, ka situācija uzlabojas, ziņo Latvijas Televīzija.

Kopš marta valstī ir noteikti strikti izolēšanās pasākumi, kas pamatīgi iedragā gan itāļu dzīves kvalitāti, gan ekonomiku. Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte, redzot jauno cerību staru, ir paziņojis, ka līdz nedēļas nogalei informēs par soļiem, kā valstī pakāpeniski mazināt pandēmijas dēļ ieviestos ierobežojumus, kā arī darīs zināmus plānus, kā atvērt slēgto ekonomiku. Konte nesolīja, ka atvērs visus sektorus uzreiz, to darīs pamazām, jo pretējā gadījumā tas varētu izsaukt jaunu inficēšanās vilni.

Karantīnas termiņu Itālija ir plānojusi noslēgt pēc nepilnām divām nedēļām – 3. maijā, un ar 4. maiju varētu sākties jaunie atvieglojumi. Valdība brīdinājusi, ka būs jādomā, kā palīdzēt uzņēmumu darbiniekiem pēc darba nokļūt mājās, lai izvairītos no cieša kontakta un sastrēgumiem, kas var radīt jaunus labvēlīgus apstākļus vīrusa izplatībai.

Lasītākās ziņas valstī

Pakāpeniski, ievērojot rūpīgus drošības pasākumus, ļauts atkal atvērties grāmatnīcām, bērnu apģērba veikaliem un vēl dažu citu preču tirdzniecības vietām.

Itālijas statistika rāda, ka saslimušo skaits, kaut arī minimāli, bet ir krities. Tomēr Itālija aizvien ir otrā aiz Amerikas Savienotajām Valstīm mirušo skaita ziņā pasaulē. Vīruss te dzīvību ir dzēsis vairāk nekā 24 000 cilvēku.

Vairums mediķu gan uzskata, ka patiesais inficēto un mirušo skaits ir daudz lielāks, jo oficiālajā upuru skaitā netiek iekļauti cilvēki, kas mirst mājās vai veco ļaužu pansionātos. Saprotot, ka valdība ir starp diviem – biznesa un veselības – dzirnakmeņiem, mediķi tomēr aicina nesteigties ar ierobežojumu mazināšanu.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti