Dalies:

Itālija piedzīvo koronavīrusa uzliesmojumu

Itālija piedzīvo koronavīrusa uzliesmojumu
CC0 licence
  • 24. Feb. 2020

Veneto un Lombardijas reģioni Itālijas ziemeļos pašreiz piedzīvo smagāko koronavīrusa uzliesmojumu Eiropā, ziņo raidsabiedrība BBC. Pašreiz zināms par 152 inficēšanās gadījumiem un trim bojāgājušajiem.

Vīrusa skarto vietu sarakstā pašreiz ir Lombardija, Veneta, Pjemonta, Emīlija-Romānija un Lacio.

Itālijas varasiestādes īsteno striktus drošības pasākumus, cenšoties ierobežot bīstamā vīrusa izplatību. Vairākas pilsētas Veneto un Lombardijas reģionos, kas ir netālu no Milānas un Venēcijas, pasludinātas par karantīnas zonu. Aptuveni 50 tūkstošiem cilvēku liegts iebraukt un izbraukto no šīm pilsētām bez īpašas atļaujas. Arī ārpus karantīnas zonas daudzi uzņēmumi un skolas ir apturējušas savu darbību, atcelti sporta pasākumi un tiek ziņots arī par Venēcijas karnevāla pārtraukšanu.

Lasītākās ziņas valstī

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests šodien, 24.februārī, piedalīsies speciālā ārkārtas telefonkonferencē saistībā ar koronavīrusa gadījumu pieaugumu Itālijā. Par pieņemtajiem lēmumiem tiek solīts ziņot dienas gaitā.

Kamēr Eiropas Savienībā (ES) nav pieņemti konkrēti lēmumi, SPKC aicina ceļotājus, kuri atgriežas Latvijā no Itālijas Lombardijas vai Veneto apgabala turpmākās 14 dienas sekot savam veselības stāvoklim. Ja parādās kādi no elpceļu infekcijas simptomiem (paaugstinātā ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana u. c.), nekavējoties zvanīt 113 un informēt par simptomiem un ceļojumu.

Braucot uz Itāliju, stingri ieteicams bieži mazgāt rokas, īpaši pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi, ievērot distanci vismaz divi metri no cilvēkiem ar akūtas elpceļu infekcijas simptomiem, klepojot un šķaudot, izmantot vienreiz lietojamās salvetes un pēc tam nomazgāt rokas, kā arī sekot vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Latvijas vēstniecībai Itālijā nav informācijas par Latvijas pilsoņu inficēšanos ar koronavīrusu Itālijā. Taču, ja nonākts ārkārtas situācijā, vēstniecība lūdz nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Itālijā pa tālruni +39 06 8841 237 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Itālijas Veselības ministrijas bezmaksas informatīvais tālrunis ir 1500 (itāļu, angļu un ķīniešu valodās) 24 stundas diennaktī. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti