Dalies:

Īsfilma "Act Baltic Way": Kā Baltijas ceļš jeb Baltijas stils darbotos šodien?

Īsfilma "Act Baltic Way": Kā Baltijas ceļš jeb Baltijas stils darbotos šodien?
Publicitātes foto
  • 19. Aug. 2019

Par godu Baltijas ceļa trīsdesmitajai gadadienai Latvijas Institūts prezentējis īsfilmu "Act Baltic Way". Īsfilma paredzēta izplatīšanai internetā, pasākumos, skolās, vēstniecībās un citur, kur pieminēs Baltijas ceļu. 

Īsfilmas radošā ideja balstās uz iespēju vārdu salikumu "Baltic way" tulkot arī kā "Baltijas stils". Tā rosina vērtēt, kā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas cilvēku burtiskā sadošanās rokās, lai pilsoniskā, nevardarbīgā veidā pievērstu uzmanību problēmai un paustu savas vēlmes, darbotos šodien - politikā, sadzīvē, attiecībās un citur. "Act Baltic Way" kā iespējamo ceļu problēmu risināšanai tiek aktualizēts laikā, kad protesta jēdziens pasaulē arvien biežāk saistās ar agresiju, grautiņiem, terora aktiem vai citām negatīvām izpausmēm, ko redzam dzīvē vai ziņās. Īsfilmas režisors ir Reinis Spaile.

Lasītākās ziņas

1989. gada 23. augustā aptuveni divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās, savienojot Baltijas valstu galvaspilsētas Tallinu, Rīgu un Viļņu, lai pieminētu 1939. gada 23. augustā starp Vāciju un PSRS parakstīto Molotova-Ribentropa paktu un vienam otru stiprinātu cīņā par kopīgu mērķi – Baltijas valstu neatkarības atgūšanu.

Plašāk par filmas vēstījumu uzzini raidījuma "Rīta Panorāma" intervijā ar Latvijas Institūta vadītāju Vitu Timermani - Mooru.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti