Dalies:

Īrijas tautas deju kopa "Varavīksne" gūst panākumus Latviešu Tautas tērpu skatē

Īrijas tautas deju kopa "Varavīksne" gūst panākumus Latviešu Tautas tērpu skatē
  • 04. Jun. 2020
  • 00.24

„Es savas saknes sajūtu plaukstam rakstos – tajos,
ko mana tauta zemes audeklā auž." /D. Sadaka/

Latviešiem tautastērps ir tautas kultūras kods un nacionālās identitātes simbols. Lai celtu tautas nacionālo pašapziņu, papildinātu mūsu zināšanas par veiksmīgāk atdarinātiem un komplektētiem tautastērpiem, kā arī uzlabotu Dziesmu un Deju svētku dalībnieku ģērbšanās kultūru, jau piekto reizi kopš 1998. gada tiek rīkota Latviešu tautastērpu skate. Šogad tā norisinājās 5.jūlijā,un dalībnieki tērpus izrādīja piecās kategorijās - pēc arheoloģiskā materiāla darinātie tērpi, Kurzemes tērpi, Latgales un Augšzemes tērpi, Vidzemes tērpi un Zemgales un pilsētas tipa tērpi.

Īrijas latviešu TDK „Varavīksne” prezentājot meitas un puiša Bārtas tērpu un  izturot sīvu konkurenci visās trīs atlases kārtas,tikās fināla skatē Rīgā, ar labākajiem, gandrīz 200 tautas tēpu komplektu valkātājiem, darinātājiem, īpašniekiem. Tērpus vērtēja kompitenta žūrija,kura nolēma –

DEJU KOLEKTĪVU KATEGORIJA
3.VIETA Pāvilostas novads Vērgales kultūras nama Vidējās paaudzes deju kolektīvs VĒRGALĪTE
3.VIETA Īrijas latviešu Tautas deju kolektīvs VARAVĪKSNE
2.VIETA Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” Tautas deju ansamblis LĪGO
2.VIETA Alūksnes Kultūras centra Deju kopa JUKUMS
1.VIETA Biedrībai Vidējās paaudzes deju kolektīvs BIKSTENIEKI

Kolektīva vadītāja Olita Lagzdiņa stāsta: „Mans Dziesmu svētku stāsts iesakņojies Kurzemē un nu jau 16 gadus dzen arvien jaunus dzinuļus Īrijā.Svētki nu kļuvuši ne tikai par pašizaugsmes apliecinājumu, bet arī neatņemamu saikni ar dzimto Latviju.Esmu baudījusi to burvību no dažādām šķautnēm gan kuplinot kopkora rindas Mežaparka estrādē,gan lepni izdejojot latvju rakstus starp tūkstošiem dejotāju.Esot svešumā ,lepojos,ka manā paspārnē ir bērnu un pieaugušo deju kolektīvi,kuriem caur deju varu nodot kaut kripatiņu kultūras mantojuma. Arī  latviešu tautastērpam ir nozīmīga loma šajā senču „pūra lādē”. Pieredzes un jaukām emocijām bagāts izvērtās šis konkursa laiks. Gribu iedrošināt arī citus ,ārpus Latvijas dzīvojošos tautiešus,uzdrīstēties un lepoties ar savu tautastērpu -vai tas būtu speciāli jums darināts,vai nācis kā mantojums  ”

Lasītākās ziņas valstī

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti