Dalies:

Īrijas talantu konkursā “Protu? Protu!’’ šogad piedalījušies teju 100 bērni un jaunieši

Īrijas talantu konkursā “Protu? Protu!’’ šogad piedalījušies teju 100 bērni un jaunieši
  • 21. Feb. 2019

Bērnu un jauniešu talantu konkurss “Protu? Protu!’’ norisinājās Dublinā un to rīkoja Latviešu biedrība Īrijā. Kopumā konkursā piedalījās teju 100 talantīgi Īrijas un Ziemeļīrijas latviešu bērni un jaunieši vecumā no 3 līdz 18 gadiem.  Šogad konkursā galveno balvu ieguva bērnu deju kopa “Dzirnaviņas’’ no Dublinas ar deju “Lācīts kāpa ozolā’’, vēsta Re:TV.  

Lasītākās ziņas valstī

Šogad pirmo reizi tika atskaņota arī konkursa idejas autores Ingunas Grietiņas-Dārziņas veidotā himna. Himnu izpildīja pagājušā gada galvenās konkursa balvas ieguvēja Elizabete Foikte Krūmiņa un Īrijā iemīļotais mūziķis Maestro Rūdis jeb īstajā vārdā Jānis Tamulis.

Talantu konkursa “Protu? Protu!’’ idejas autore Inguna Grietiņa-Dārziņa stāsta, ka ideja par konkursu radusies jau pirms septiņiem gadiem, kad šo iniciatīvu apsprieda ar Īrijas un Ziemeļīrijas skolotājiem. Laika gaitā Īrijā parādījās arvien vairāk latviešu skolu un līdz ar to arī talantīgi bērni. ‘’Šis konkurss tika veidots, lai latviešu bērniem Īrijā un Ziemeļīrijā dotu iespēju rādīt publikai savus talantus uz skatuves,’’ teic Inguna Grietiņa-Dārziņa.

Sākotnēji konkursa nolikums paredzēja skatuves priekšnesumus gan sporta jomā, gan kā prozas un dzeja lasījumus, gan, protams, dziesmu un deju formā. Ja bērnam nebija vēlme uzstāties, bija iespēja piedalīties arī vizuālajā konkursā, nododot savus zīmējumus izstādei.

Tomēr gadu gaitā konkurss ir izkristalizējies tieši kā dziesmu, deju un dzejoļu konkurss. “Pārējās nozares dabīgā ceļā ir palikušas neizmantotas,’’ vēsta Inguna Grietiņa-Dārziņa. Šī gada konkursā bija ļoti sīva konkurence un augsts līmenis tieši starp dziesmu un deju priekšnesumiem. Ar dzejas priekšnesumu šogad uzstājās tikai viens dalībnieks.

Jautājot, kāpēc tika izveidots talantu konkurss, Inguna Grietiņa-Dārziņa atzīst: “Vēlamies dot latviešu bērniem un jauniešiem dažādas iespējas izpausties ne tikai skolās un kādos no kopienas koncertiem, bet lai viņiem pašiem būtu savs konkurss, kur katrs var sevi parādīt un būt visiem kopā.’’

Pārējā mācību gada laikā Īrijas latviešu biedrība organizē dažādus pasākumus pa vecuma grupām vai pa skolām. Rudenī tike organizētas dažādas orientēšanās aktivitātes, taču 2019. gadā plānots sērfošanas projekts.

Latvijas reģionu televīzija Re:TV sadarbībā ar Latviesi.com ir uzsākuši sadarbību, lai izmantojot pašu tautiešu iesūtīto materiālu,biežāk informētu par interesantākajiem notikumiem latviešu kopienās ārpus Latvijas. Seko latviešu aktualitātēm visā pasaulē ReTV ziņās un portālā Latviesi.com, kā arī sūti bildes vai video uz redakcija@latviesi.com un nokļūsti ziņās arī Tu!

Foto: Latvijas vēstniecība Īrijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti