Dalies:

Īrijas latvieši Latvijas Simtgadē virtuāli sadodas rokās, piepildot emociju tiltu Latvija – Īrija

Īrijas latvieši Latvijas Simtgadē virtuāli sadodas rokās, piepildot emociju tiltu Latvija – Īrija
  • 30. Nov. 2018

Latvijas Simtgade ir īpaša cilvēkiem, kuri to piedzīvo klātienē, tāpēc arī to emocionāli cenšas baudīt visā tās krāšņumā. Latviešu biedrības Īrijā dziedošie ļaudis, proti, kora ”eLVē” un apvienotā bērnu un jauniešu kora “LABKĪ” dalībnieki, nebija izņēmums. Koristi izveidoja virtuālu emociju tiltu Latvija – Īrija, piedaloties vairākos Simtgades svinību nozīmīgos pasākumos.

Jau 4. novembrī abi kori  pulcējās LBĪ mājvietā, Laternu centrā, lai ierakstītu sveicienu, ko atspoguļoja Latvijas televīzijā un 18.11. Dublinas pilsētas hallē.

10. novembrī liela daļa kora ”eLVē” dziedātāji devās uz ilgi gaidīto rokoperu “Lāčplēsis”, kur dziedāja Nācijas kora sastāvā. Šis notikums korim bija īpašs, jo tam domās koris gatavojās jau divus gadus, kopš rokoperas producents Juris Millers uzrunāja kora māksliniecisko vadītāju Ingunu Grietiņu – Dārziņu potenciālajai sadarbībai un dalībai. Sajūtās un apgarotība pārņēma visus dziedātājus, vairāk kā 1200 koristu kopkorī uz kuru pretendēja vismaz vēl tikpat dziedātāji.

Lasītākās ziņas valstī

18. novembris abiem koriem bija nebijis brīdis, jo daļa piedalījās Vērienīgā Simtgades svinību cikla noslēguma pasākumā cēlajā Dublinas pilsētas hallē, bet daļai bija gods pieņemt piedāvājumu un piedalīties maestro Edgara Račevska rīkotajā koncertā ”Simts vīri Latvijai”, Latvijas universitātes aulā, kuri nesa milzīgu gandarījumu, spēka iedvesmu tuvākajai un tālākajai koru mūzikas darbībai.

Pirms abiem koncertiem kora ”eLVē” dalībniece un LBĪ vice priekšsēdētāja Liene Eškina tika aicināta uz interviju LR2, lai dalītos ar Īrijas latviešu iespaidiem gada garumā rīkotajos un izbaudītajos pasākumos, svinot Latvijas lielo notikumu.

Pēc abiem koncertiem, abu koru mākslinieciskā vadītāja un LBĪ priekšsēdētāja Inguna Grietiņa – Dārziņa, kora ”eLVē” dziedātāja un LBĪ valdes biedre Indra Jākobsone un dziedātājas Līga Krista Baikoviča, Inese Brokāne un Ilze Ķeizare tika aicinātas un tiešraidi LTV1, kura notika īpašā vietā, uz Rīgas krievu drāmas teātra jumta, līdz ar to dodot iespēju intervētajām dāmām ne tikai dalīties ar savām sajūtām par Latvijas Simtgadi un dāvāt muzikālu sveicienu, bet arī izbaudīt Rīgu un lāpu gājienu no putna lidojuma skatu punkta.

Šie visi notikumi vēl joprojām ir spilgti iezīmējušies koristu sirdīs un turpina emocionāli tos bagātināt, dodot divreiz lielāku spēku dziesmas un emociju izpausmēm, iesoļojot nākošajos Latvijas simts.

“Lai Latvija un latvieši ir vienoti gan Latvijā, gan ārpus tās ģeogrāfiskajām robežām!”, tā Latvijai nākošajos simts vēl LBĪ kori ”eLVē un “LABKĪ” un to mākslinieciskā vadītāja Inguna Grietiņa – Dārziņa.  

Foto: Inguna Grietiņa-Dārziņa

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti