Dalies:

VIDEO: Īrijā godina latviešus

VIDEO: Īrijā godina latviešus
Jānis Reimants
  • 03. Dec. 2019

Divkārtējā pasaules čempione akadēmiskajā airēšanā, māksliniece, kuras vārds rotā Īrijas Nacionālās mākslas galerijas pastāvīgo ekspozīciju, latviešu tradīciju kopēji un citi aktīvi Latvijas pārstāvji godināti Īrijā. Mudinot uz jauniem sasniegumiem un uzvarām, Īrijā otro gadu tiek rīkots pasākums ''Latvijas lepnums Īrijā''. Kā vēsta LTV "Dienas ziņas", nominantu godināšana notika pagājušās nedēļas nogalē nelielā Īrijas pilsētā Svordā. Te pulcējās gan paši laureāti, gan arī viņu draugi un ģimenes locekļi. Pasākuma vadītāji šogad – Inguna un Imants Mieži, kas savulaik, 2011. gadā, Rīgā paši saņēma prestižo balvu un nosaukumu "Latvijas lepnums".

"Mēs esam priecīgi tiešām par visiem tiem cilvēkiem, kuri Īrijā dara lietas. Nevis runā, bet dara un dara to no sirds un ar mīlestību," sacīja Imants un Inguna Mieži. Apkopojot tautiešu iesūtītās vēstules, žūrija par šā gada Latvijas Lepnumu Īrijā atzina septiņas izcilas sievietes: Sanitu Pušpuri nominācijā “Izcilība sportā”, Zani Sutru nominācijā “Izcilība mākslā”,
Solveigu Slaidiņu nominācijā “Ar deju par Latviju”, Zani Kažotnieci nominācijā “Latviskuma sargātāja”, Valdu Birkmani nominācijā “Cilvēks cilvēkam”, Janu Farooq Hussain nominācijā “Palīgs grūtā brīdī” un Dainu Škurovu nominācijā “Ģimene”.

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti