Dalies:

Ir sākusies Okupācijas muzeja rekonstrukcija

Ir sākusies Okupācijas muzeja rekonstrukcija
  • 30. May. 2018

Latvijas Okupācijas muzejs ir gandarīts par 2018. gada 29. maijā noslēgto līgumu starp Valsts akciju sabiedrības "Valsts Nekustamie īpašumi" (VNĪ) un SIA „Skonto Būve” par Latvijas Okupācijas muzeja piebūves celtniecību. Muzeja direktors Gunārs Nāgels pauž: “Ar šo brīdi var uzskatīt, ka Okupācijas muzeja būvniecība ir sākusies. Muzejā valda gaišs un tomēr piesardzīgs optimisms, jo nākamā gada laikā plānotie būvdarbi un muzeja iekārtošana vēl prasīs ne mazums saspringta darba.”

Svinīga līguma parakstīšana par Okupācijas muzeja rekonstrukcijas būvdarbiem notika Vecrīgā, Okupācijas muzeja pastāvīgās ēkas zālē, no kuras jau ir pilnībā demontēta vecā ekspozīcija. Uzrunā SIA „Skonto Būve” valdes loceklis Juris Pētersons teica, ka jau šajā jūnijā ap Okupācijas muzeja ēku varētu būt būvlaukums, un nākamvasar muzejam varētu būt piebūve. Jaunākajā VNĪ ziņojumā par projekta gaitu minēts, ka būvdarbi beigsies 2019. gada septembrī.

Muzeja rekonstrukcijas idejas autors ir slavenais arhitekts Gunārs Birkerts, rekonstrukcijas tehnisko projektu izstrādāja arhitektu birojs “5. iela” un tā arhitekte Ija Rudzīte.

Kultūras ministre Dace Melbārde izteica cerību, ka būvnieki spēs projektu īstenot noteiktajā laikā, jo tas jau pārāk ilgi bija iestrēdzis birokrātijas valgos.

Pēc pašreizējiem aprēķiniem, pēc ēkas celtniecības pabeigšanas būs nepieciešams apmēram gads, lai tajā ierīkotu ekspozīciju. Muzeja vēsturnieki un mākslinieki ekspozīcijas skiču projektu bija sagatavojuši jau 2008. gadā, taču pēdējā gada laikā jaunā ekspozīcija ir papildināta un modernizēta. Pastāvīgajā mājvietā muzejs varētu atgriezties ap 2020. Gadu.

Līdzās Okupācijas muzejam plānots arī mākslas objekts “Vēstures taktīla”, kura autori ir Kristaps Ģelzis, Ilze Miķelsone un Voldemārs Johansons. Abi objekti veidos vienotu Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti