Dalies:

Ir noslēdzies vismeistarīgāko kūku cepēju konkurss "Kūka Latvijas simtgadei", 2. posms Īrijā

Ir noslēdzies vismeistarīgāko kūku cepēju konkurss "Kūka Latvijas simtgadei", 2. posms Īrijā
  • 13. Feb. 2018
Vai zināt,ko dara kūku cepējas,kad viņām gribas cept kūkas ne tikai sev,saviem draugiem un ģimenei,bet arī parādīt savu meistaribu citiem,apskatīt citu talantīgu kūku cepēju darbus un iepriecināt bērnus un viņu vecākus? Un,protams,izlikt savu visskaistāko kūku profesionālas un ne tik profesionālas žūrijas vērtēšanai un kādas no balvām saņemšanai?! Kūku meistares dodas uz kūku konkursu!

10.februārī,St.Colmcilles GAA Club,Holybanks,Swords,co.Dublin notika vismeistarīgāko kūku cepēju konkurss "Kūka Latvijas simtgadei",2.posms,kuru ar Latvijas Ārlietu ministrijas un Latvijas Vēstniecības Īrijā atbalstu rīko Latviešu biedrība Īrijā (LBĪ).

Par uzvaru posmā un iekļūšanu finālā,meistarībā mērojās 5 kūku cepējas-Dita Lasmane-Slišāne no Navan,Kristīne Nordena-Lynch no Athy,Kitija Eglīte no Navan,Sanda Rozīte no Swords un Vēsma Silova no Portlaoise.

Kā paredz konkursa nolikums,tad kūku meistares uz konkursu ieradās ar mājās ceptu kūku un konkursa norises vietā to 2 stundu laikā dekorēja atbilstoši 2.konkursa kārtas devīzei-Gards,Salds un Mīļš.
Kamēr konkursantes darbojās,zālē skatītājus priecēja Dublinas bērnu deju kolektīvs "Dzirnaviņas",dziedāja latviešu bērnu Īrijā jauno talantu konkursa "Protu?Protu! uzvarētāja Elizabete Foigta-Krūmiņa un citi.
Konkursa organizētāji bija parūpējušies,lai katrs,kurš bija ieradies vērot kūku konkursa norisi,ne mirkli negarlaikotos-bērni piedalījās jautrās rotaļās un dažādās meistarklasēs,bet pieaugušie varēja iegādāties gardas un noderīgas lietas vietējo ražotāju tirdziņā.

Žūrijas komisija,kuras sastāva bija profesionāli konditori-Sarmīte Krūza no "Gustava Beķerejas"(LV),Singa Depere no"Puratos Bakery"(Īrija) un Baiba Lauze no "Lough Erne Cakes"(Ziemeļīrija),kā arī Latvijas vēstnieks Īrijā Jānis Sīlis un parstāve no skatītājiem Mia Berga,izvērtēja konkursa dalībnieču kūkas un nolēma,ka Pateicības raksts par Kaislīgāko kūku (69 punkti) tika piešķirts Vēsmai Silovai,par Tautiskāko kūku(88 punkti)-Ditai Lasmanei-Slišānei,par latviskāko kūku(101 punkts)-Kristīnei Nordenai-Lynch,bet skatītāju simpātiju balvu un Pateicības rakstu par Mīļāko kūku(105 punkti) ieguva Kitija Liepiņa.Galveno balvu un ceļazīmi uz konkursa finālu,kurš notiks 6.maijā,Dublinā,ieguva Sanda Rozīte ar kūku "Dzintarjūra"(108 punkti).

Lūk kādas izjūtas pēc konkursa ir žūrijas komisijas loceklei Sarmītei Krūzai no "Gustava Beķereja"Latvijā:" Paldies par iespēju piedalīties šai brīnišķīgajā pasākumā, paldies pasākuma sponsoriem un organizātoriem, kas deva iespēju izbaudīt Latvijas kūku cepēju garšu tālajā Īrijā. Visas kūku cepējas bija ļoti centušās, negribu izcelt nevienu, tā ir liela drosme visas auditorijas priekšā rādīt savu mākslu. Es pati Latvijā cepu kūkas, tortes, gan parastās, gan pasūtījuma. Cilvēki ar manu darbu ir apmierināti, bet man pašai ir tā, kad ir kāda lietiņa, kas varētu būt vēl labāk, nekad nav uz visiem 100. Var teikt mūžu dzīvo, mūžu mācies. Novēlu kūku cepējām, lai būtu visas tortes uz visiem simts, lai klienti būtu vienmēr apmierināti un pašas justu gandarījumu par padarīto. Man ir liels prieks, ka Īrijā izjutu to latviešu patriotismu, kas ir manī. Valsts ir cilvēki, kas tajā dzīvo, valsts ir arī ģimenes, kas tajā dzīvo. Mīlestība uz valsti sākas mūsu ģimenēs, izkopsim šo mīlestību uz savu Latviju. Būsim tādi kādi vēlamies būt jau šodien, domāsim pozitīvi, īstenosim labo. Lai mums stipra valsts, lai tai ilga nākotne".
Paldies kūku meistarēm,žūrijai un vislielākais paldies 2.posma konkursa rīkotājām-Indrai Jākobsonei un Sintijai Ažģiņai.Konkursa organizētāji saka paldies par fantastiskajām dekorācijām Rutai Čepulei un Santai Siliņai par skaistajām reklāmām.

Paldies LBĪ priekšsēdētājai Ingunai Grietiņai-Dārziņai par idejas atbalstu un palīdzību šo konkursa posmu organizēšanā!

Konkursa "Kūka Latvijas simtgadei" 3.kārta notiks 3.martā,plkst.13.00,"Lough Erne Cakes",1B Old Henry street,Enniskillen,co.Fermanagh,BT747JX

Gaidīsim kūku meistaru pieteikumus epastā kukalatvijai@gmail.com kā arī zvanot Baibai-+447543421062 vai Ingai +353861533889.

Uz gardu tikšanos!

Informāciju sagatavoja: Inga Zvirgzdiņa, LBĪ pasākumu organizatoru nodaļas un projekta” Kūka Latvijas Simtgadei” vadītāja
Foto: Anastasija Simkiene

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti