Dalies:

Intervija: Latvijas operzvaigzne Maija Kovaļevska par koncertiem Kanādā

Intervija: Latvijas operzvaigzne Maija Kovaļevska par koncertiem Kanādā
  • 22. Jan. 2018

Latvijas operzvaigzne Maija Kovaļevska debitēs Kanadā jau pēc pāris nedēļām, dziedot Mālera 4. simfoniju ar Ontario Filharmoniju Toronto (27. un 28. janvārī). Pasaulslavenā soprāne speciāli sarunāja ar Toronto Latviešu koncertapvienību sniegt īsu koncertu Kanadas latviešiem 25. janvārī, kā pirmo koncertu viņas šī gada koncerttūrē, atzīmējot Latvijas simtgadi. Laura Adlers nesen intervēja mākslinieci par gaidāmajiem koncertiem:

Kanādas latvieši un akadēmiskās mūzikas cienītāji ļoti priecājas, ka būsiet pie mums Toronto janvāŗa beigās, lai sniegtu Kanādas debijas koncertus kopā ar Ontario Filharmoniju. Kāda ir Jūsu saistība ar šo orķestri?

Maija Kovaļevska: Man ir patiesi liels pagodinājums uzstāties ar šo izcilo orķestri un diriģentu Marco Parisotto. Ar Marco mums ir jau ilgstoša jauka sadarbība. Uz Kanādu mani uzaicināja orķestra producente Laura Vaillancourt. Piedāvājums nāca pēc Otello izrādes Meksikā, Teatro Degollado, kur dziedāju Dezdemones lomu. Ļoti nopriecājos, jo nekad vēl neesmu bijusi Kanadā. Toronto būšu pirmo reizi. Ar nepacietību gaidu šos koncertus.

Jūs dziedāsiet Mālera 4. simfoniju kopā ar Ontario Filharmoniju. Vai Mālera darbi Jums ir īpaši mīļi? Kā viņa darbi un sevišķi šī simfonija Jūs uzrunā?

Esmu jau dziedājusi Mālera 2. simfoniju un tagad ar prieku dziedāšu 4. simfoniju.

Mani uzrunā Mālera mūzikas garīgums un reizē mūzikāla vienkāršība. Mālera mūzika ir ļoti grūti izpildāma, jo komponists rakstījis soprāna solo kristallskaidru un instrumentālu. Mālera simfonijas manuprāt ieved citā dimensijā.

Mēs esam sajūsmā arī par to, ka Jums bija vēlme piedāvāt solokoncertu kopā ar pianistu Rūdolfu Ozoliņu Kanādas latviešu sabiedrībai Sv. Jāņa draudzes dievnamā 25. janvārī kā Jūsu pirmo koncertu Latvijas simtgades svinīgajā gadā. Kāpēc Jums ir svarīgi simtgades zīmē dziedāt latviešiem ārpus Latvijas?

Vienmēr esmu sajutusi lielu mīlestību, atbalstu un saliedētību starp latviešiem, kas dzīvo citur, esmu ieguvusi starp tiem daudz draugu. Svinot simtgadi, šogad plānoju pasaules koncerttūri ar koncertiem Kanadā, Austrālijā un ASV, pirmais koncerts būs Toronto. Vēlējos dalīties ar prieku par Latvijas simtgadi caur dziesmu.

Kādu repertuāru dzirdēsim simtgadei veltītajā solokoncertā?

Latviešu klasiskās pērles – solodziesmas un garīgas dziesmas, kā lūgšanu par Latviju. Priecājos, ka Rūdolfs Ozoliņš ir piekritis uzstāties kopā ar mani, mums jau ir bijusi lieliska sadarbība, uzstājoties Čikāgā un Milvokos latviešu namos.

Kurās koncertzālēs un kādās lomās vēl dziedāsiet 2018. gadā?

Šogad atkal apceļošu pasauli ar izrādēm un koncertiem Vācijā, Kanadā, Austrālijā, ASV un Latvijā. Īpaši gaidu Siguldas Opersvētkus, kur dziedāšu jaunu lomu – Madalenu Umberto Džordāno operā Andrē Šenjē.

Ko Jūs novēlētu latviešiem Kanadā, aizsākot Latvijas svinīgo jubilejas gadu?

Novēlu latviešiem Kanadā Dieva svētību, mīlestību, prieku un būt vienotiem savā spēkā. Dziesma mums, latviešiem, dod spēku! Vienosimies dziesmā un dalīsimies priekā! Dievs, svētī Latviju!

Maijas Kovaļevskas koncerts kopā ar pianistu Rūdolfu Ozoliņu notiks ceturtdien, 25. janvārī, pl. 19.30 Sv. Jāņa draudzes dievnamā (200 Balmoral Ave, Toronto).Sekos kafijas galds, uz kuŗu visi ir laipni aicināti. Biļetes: $20, rakstot Arturam Jansonam itsart@sympatico.ca vai pie ieejas.

Ontario Philharmonic biļetes var iegādāties viņu mājas lapā http://www.ontariophil.ca/program3.html.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti