Dalies:

Inga Skujiņa: Maestro Andris Nelsons ir izcils Latvijas vēstnieks pasaulē

Inga Skujiņa: Maestro Andris Nelsons ir izcils Latvijas vēstnieks pasaulē
  • 26. Feb. 2018
Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa 23. februārī apmeklēja Leipcigu, kur ar uzrunu ievadīja diriģenta Andra Nelsona amatā stāšanās koncertu Gewandhaus koncertnamā. Vizītes ietvaros vēstniece tikās arī ar Saksijas Eiropas un federālo lietu valsts ministru Oliveru Šenku (Oliver Schenk).

“Maestro Andris Nelsons ar savu veikumu, ietekmi un panākumiem nes pasaulē arī Latvijas vārdu. Mēs esam patiesi lepni un pateicīgi par šādu Latvijas vēstnieku pasaulē,” uzrunā pirms koncerta sacīja Inga Skujiņa, uzsverot, ka mūzikai latviešu identitātē ir īpaša loma, kas izšķirīgos vēstures brīžos mums devusi spēku, cerību un apņēmību.

Tāpat vēstniece Skujiņa pauda gandarījumu, ka jau šī gada oktobrī Andris Nelsons un tradīcijām bagātais Leipcigas Gewandhaus orķestris viesosies Latvijā, kur uzstāsies Latvijas valsts simtgades koncertciklā “Dzimuši Latvijā”, šādi piedaloties valsts simtgades atzīmēšanā.

Leipcigas Gewandhaus orķestris dibināts 1743. gadā un ir viens no pasaules vislabākajiem simfoniskajiem orķestriem. Pirmo reizi pie tā diriģenta pults Andris Nelsons stājās 2011. /2012. gada sezonā, bet šonedēļ viņš oficiāli kļūs par Gewandhaus orķestra 21. kapelmeistaru. Koncerts tiešraidē tika pārraidīts Vācijas- Francijas kopējā telekanālā ARTE.

Tekstu sagatavoja: Kaspars Adijāns
Attēls: andrisnelsons.com

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti