Dalies:

Informācija vēlētājiem, kuri Eiropas Parlamenta vēlēšanu laikā uzturēsies Kanādā

Informācija vēlētājiem, kuri Eiropas Parlamenta vēlēšanu laikā uzturēsies Kanādā
  • 06. Apr. 2019

2019.gada 25.maijā notiks kārtējās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, kurās Latvijas pārstāvībai Eiropas Parlamentā jāievēl astoņi deputāti. Atšķirībā no 2014.gada vēlēšanām šajās EP vēlēšanās ārvalstīs dzīvojošajiem Latvijas vēlētājiem būs iespēja balsot ne tikai pa pastu, bet arī klātienē ārvalstīs izveidotajos vēlēšanu iecirkņos. Balsošana visos vēlēšanu iecirkņos ārvalstīs notiks pēc Vēlētāju reģistra sarakstiem, kurus sagatavos Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).

Vēlētāji, kuri Eiropas Parlamenta vēlēšanu laikā uzturēsies ārvalstīs, vēlēšanās var:

1.Balsot klātienē Latvijas Republikas vēstniecībā Kanādā – 350 Sparks Street, Suite 1200, Ottawa, Ontario, K1R 7S8.

Lasītākās ziņas valstī

Lai balsotu klātienē vēlēšanu iecirknī personai līdz 2019. gada 7. maijam jāreģistrējas konkrētā vēlēšanu iecirkņa vēlētāju sarakstā. To var izdarīt:

personīgi, iesniedzot pieteikumu Latvijas Republikas vēstniecībai Kanādā līdzi ņemot Latvijas Republikas pilsoņa pasi vai personas apliecību, iesniegums aizpildīšanai tiks iedots vēstniecībā;

tiešsaistē, izmantojot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes vēlēšanu iecirkņa maiņas e-pakalpojumu. "Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa"https://www.pmlp.gov.lv/lv/sakums/pakalpojumi/e-pakalpojumi/velesanasepak.html.

Vēlēšanu dienā vēlētāju sarakstā reģistrētajai personai jāierodas savā vēlēšanu iecirknī, līdzi ņemot derīgu personu apliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti).

Neviens vēlētājs automātiski netiek iekļauts kādā vēlēšanu iecirkņa sarakstā, tādēļ, lai piedalītos vēlēšanās iecirkņos ārvalstīs, iesniegums par vēlēšanu iecirkņa maiņu ir jāiesniedz arī tiem vēlētājiem, kuri savu dzīvesvietu deklarējuši iecirkņa atrašanās valstī.

 

2. Balsot pa pastu

Pasta balsošanai iespējams pieteikties:

- no 2019. gada 16. marta līdz 13. aprīlim Latvijas Republikas vēstniecībā Kanādā – 350 Sparks Street, Suite 1200, Ottawa, Ontario, K1R 7S8 iesniedzot pieteikumu klātienē vai nosūtot pa pastu. Iesnieguma forma atrodama šeit vai šeit.

- no 2019. gada 16. marta līdz 25. aprīlim vēlēšanu iecirkņa komisijā balsošanai pa pastu Rīgā. Vēlēšanu iecirkņa pasta adrese Smilšu iela 4, Rīga, LV-1050 (iesniedzot pieteikumu klātienē vai nosūtot pa pastu). Pieteikumu var nosūtīt arī uz e-pastu pasts@cvk.lv, to parakstot ar drošu e-parakstu;

- no 2019. gada 16. marta līdz 25. aprīlim elektroniski, izmantojot  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes reģistra e-pakalpojumu "Reģistrācija balsošanai pa pastu vēlētājiem, kuri uzturas ārvalstīs".

Latvijas pārstāvniecības ārvalstīs pieņem pasta balsotāju pieteikumus un tos nodod vēlēšanu iecirkņa komisijai balsošanai pa pastu Rīgā. Vēlēšanu materiālus vēlētāji saņem tieši no vēlēšanu iecirkņa komisijas balsošanai pa pastu Rīgā, un aploksni ar aizpildīto biļetenu vēlētāji nosūta minētajai komisijai pa pastu (adrese: Smilšu iela 4, Rīga, LV-1050).

Tā kā Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētāju uzskaitei tiks izmantots Vēlētāju reģistrs un vēlētāju saraksti, piesakoties balsošanai pa pastu, nav nepieciešams uzrādīt (nosūtīt) pasi, kā tas ir Saeimas vēlēšanās.

Detalizēta informācija par gaidāmajām EP vēlēšanām ir pieejama CVK mājaslapā.

 

Autors: Latvijas vēstniecība Kanādā
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti