Dalies:

Informācija par 13. Saeimas vēlēšanām ASV

Informācija par 13. Saeimas vēlēšanām ASV
  • 19. Jul. 2018

2018. gada 6. oktobrī, sestdienā, Latvijā notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Nobalsot vēlēšanās varēs Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā būs sasnieguši 18 gadu vecumu un kuriem būs derīga Latvijas pilsoņa pase. Vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs ir iekļauti Rīgas vēlēšanu apgabalā, tāpēc vēlētāji ārvalstīs varēs balsot par Rīgas vēlēšanu apgabalā reģistrētajiem deputātu kandidātu sarakstiem.

Kā vēlēšanās varēs nobalsot ASV dzīvojošie vēlētāji?

ASV dzīvojošiem vēlētājiem būs divas iespējas, kā nobalsot 13. Saeimas vēlēšanās:

Lasītākās ziņas valstī

1) vēlēšanu dienā, 6. oktobrī, personīgi balsot kādā no ārvalstīs vai Latvijā izveidotiem vēlēšanu iecirkņiem;
2) nobalsot pa pastu, iepriekš piesakoties Latvijas vēstniecībā ASV, Vašingtonā.

Kur varēs nobalsot vēlēšanu dienā, 6. oktobrī?

13. Saeimas vēlēšanu dienā varēs nobalsot personīgi jebkurā ārvalstī vai Latvijā izveidotā vēlēšanu iecirknī. Iecirkņi būs atvērti no plkst. 7.00 rītā līdz plkst. 20.00 vakarā pēc vietējā laika.

Interaktīvā KARTE ar vēlēšanu iecirkņiem ASV

Centrālās vēlēšanu komisijas izveidotie iecirkņi ASV

Kā pieteikties balsošanai pa pastu?

Ja vēlētājs vēlēšanu dienā nevarēs ierasties personīgi vēlēšanu iecirknī, lai nobalsotu, ir iespēja pieteikties balsošanai pa pastu Latvijas vēstniecībā ASV (2306 Massachusetts Avenue NW, Washington, DC 20008).

Pieteikties balsošanai pa pastu var no 2018. gada 5. maija līdz 14. septembrim, uzrādot derīgu Latvijas pilsoņa pasi un aizpildot iesniegumu.

Iesniegumā jānorāda:

1. Vārds, uzvārds;
2. Personas kods;
3. Dzīvesvietas adrese;
4. Adrese ASV, uz kuru nosūtāmi vēlēšanu materiāli;
5. Iesnieguma aizpildīšanas vieta un datums;
6. Vēlētāja paraksts.

Iesnieguma veidlapu var aizpildīt vēstniecībā vai iepriekš izdrukāt no Latvijas vēstniecības ASV vai Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapas.

Iesniegums balsošanai pa pastu no ārvalstīm (Word)

Iesniegums balsošanai pa pastu no ārvalstīm (PDF)

Iesniegumu atļauts rakstīt brīvā formā, rokrakstā vai datorrakstā. Saņemot iesniegumu, vēstniecības darbinieks reģistrēs vēlētāju balsotāju sarakstā, iespiedīs pasē spiedogu par dalību 13. Saeimas vēlēšanās un izsniegs izziņu, ka vēlētājs ir reģistrēts balsošanai pa pastu.

Latvijas vēstniecības ASV darba laiki, kuros var pieteikties balsošanai pa pastu, ir noteikti:

  • Pirmdienās no plkst. 13.00 līdz plkst. 16.00
  • Otrdienās un ceturtdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 13.00

Ja vēlētājam nav iespējas personiski ierasties vēstniecībā, lai pieteiktos balsošanai pa pastu, vēlētāja iesniegumu un pasi vēstniecībā varēs nogādāt starpnieks, piemēram, kāda uzticamības persona, pastnieks (USPS) vai pasta kurjers (UPS, DHL, FedEx). Ja pase un iesniegums vēstniecībā tiek nogādāti ar pastnieku vai pasta kurjeru, vēlētājam pašam ir jāapmaksā pasta pakalpojumi pases un izsniegtās izziņas nosūtīšanai atpakaļ – vēstniecībai kopā ar pasi un iesniegumu ir jānosūta arī iepriekš apmaksāta aploksne pases un izziņas nosūtīšanai atpakaļ vēlētājam ar ierakstītu pastu (USPS) vai kurjerpastu (UPS, DHL, FedEx). Vēstniecība neuzņemas atbildību par pasta vai starpnieka pakalpojumu kvalitāti. 

Līdz 14. septembrim vēlētājam ir tiesības mainīt adresi, uz kuru saņemt vēlēšanu materiālus, par to paziņojot vēstniecībai.

Lūdzam ievērot - ja būsiet pieteicies balsošanai pa pastu, Jums nebūs iespējas balsot vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirknī!

Kā varēs nobalsot pa pastu?

Ja vēlētājs būs pieteicies balsošanai pa pastu, vēstniecības darbinieks vēlēšanu materiālus uz vēlētāja iesniegumā norādīto adresi izsūtīs laikā no 2018. gada 15. līdz 24. septembrim.

Saņemot pa pastu nosūtītos vēlēšanu materiālus, būs jārīkojas saskaņā ar klāt pievienoto instrukciju.

Lūdzam ievērot - vēlētājam savs balsojums vēstniecībai būs jānosūta ar tādu aprēķinu, lai vēstniecība to saņemtu līdz vēlēšanu dienai - 2018. gada 6. oktobrim.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti