Dalies:

Infektologs: Pagaidām Latvijā ieviestie ierobežojumi strādā labi

Infektologs: Pagaidām Latvijā ieviestie ierobežojumi strādā labi
LETA/ Ieva Makare
  • 30. Mar. 2020

Pagaidām izskatās, ka Latvijā ieviestie pasākumi ierobežo Covid-19 izplatīšanos, un “infekcija tiek kaut kādā veidā kontrolēta”, bet nav izslēgts, ka, situācijai mainoties, būs nepieciešami stingrāki pasākumi, LTV “Rīta panorāmai” atzina Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, profesors Uga Dumpis.

Inficēto pieaugums Latvijā bija neizbēgams, jo Latvijā aizvadītajās nedēļās iebraukuši vairāki tūkstoši cilvēku, un lielākā daļa atklāto gadījumu ir šiem cilvēkiem, viņu tuviniekiem, paziņām vai darba kolēģiem, norādīja infektologs. Viņš arī norādīja - fakts, ka parādījušies gadījumi, kuros vairs nav iespējams izsekot, kur tieši cilvēks inficējies, ir satraucošs, taču šādu cilvēku pagaidām vēl ir maz.

Lasītākās ziņas valstī

Dumpis arī īpaši uzsver - inficēto skaita vidējais pieaugums pa dienām līdz šim bijis apmēram vienāds, kas nozīmē, ka pašreiz infekcijas izplatība Latvijā kaut kādā mērā tiek kontrolēta.

"Ja infekcijas izplatība būtu nekontrolēta, tad, piemēram, nedēļu vēlāk vienā dienā būtu vismaz divreiz vai divarpus reižu vairāk gadījumu," skaidro Dumpis, "Tā kā pagaidām izskatās, ka mūsu ierosinātie pasākumi un ieviestie pasākumi ierobežo infekciju Latvijā."

Tam, ka valstī būtu jāievieš pilnīga karantīna un vēl daudz agresīvāki noteikumi, Dumpis pagaidām nepiekrīt.

"Es neizslēdzu, ka kaut kādā brīdī mums šie pasākumi būs jāpastiprina," norāda infektologs, "Taču jāņem vērā, ka sēdēšana pilnīgi mājās, neļaušana iet ārā, nestrādāšana noved pie smagām psihosociālajām sekām un citu slimību saasināšanās. Mums jāmēģina dzīvot tā, kā mēs spētu dzīvot ilgstošas epidēmijas apstākļos."

Infektologs arī norādīja, ka jebkuri tālāki lēmumi par kādu pasākumu ieviešanu vai atcelšanu, tiks balstīti skaitļos un datos. Tāpat turpināsies darbs pie slimības diagnosticēšanas un epidēmisko gadījumu izmeklēšanas - darba, kas infektologa ieskatā šobrīd tiek veikts labā līmenī.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti