Dalies:

Infektologs: Latvijas sabiedrība lieliski tiek galā

Infektologs: Latvijas sabiedrība lieliski tiek galā
LETA/Evija Trifanova
  • 15. May. 2020

Pēc Veselības ministrijas galvenā infektologa Ugas Dumpja teiktā, līdz šim Latvijas sabiedrība Covid-19 krīzē turējusies samērā labi, depresijai nav bijis pamata nevienā brīdī, un tas atzīts arī starptautiski. Viņš aicina turpināt uzmanīgi dzīvot un sadzīvot ar Covid-19.

"Nav nemaz tik slikti, kā daži saka. Kopumā kā sabiedrība tiekam galā lieliski," vērtēja Veselības ministrijas galvenais infektologs.

Lasītākās ziņas valstī

Pēc pulcēšanās ierobežojumu atvieglošanas nevajadzētu vēl rīkot ballītes, bet šis laiks vairāk būtu jāizmanto, lai varētu labāk organizēt savu darbu vai tikties ar tuviniekiem. Labāk būtu uzturēties ārā, nevis iekštelpās, kur ir grūti ievērot divu metru distanci, tāpēc risks ir lielāks.

Tāpat Dumpis atzina, ka pēc Baltijas valstu iekšējo robežu atvēršanas no 15. maija neredz problēmas, kādēļ baltieši nevarētu braukt viens pie otra. Baltijas valstīs jaunu inficēšanās gadījumu skaits dienā arvien biežāk ir zem 10. Epidemioloģiskās situācijas ir vienādas, neskatoties uz to, ka pirms mēneša Igaunijā situācija bija daudz sliktāka. 

Problēmas varētu rasties ar to, ka cilvēki neizprot, kādi katrā valstī ir ierobežojumi, kā arī ar to, ka nevar laikus vērsties pie ārsta un veikt analīzes, uzskata infektologs.

Latviesi.com jau vēstīja, ka no šodienas, 15.maija, Baltijas valstu pilsoņiem atļauti ceļojumi Latvijas, Lietuvas un Igaunijas robežās, pēc tam neievērojot 14 dienu pašizolāciju. Ārlietu ministrija aicinājusi iepazīties ar kaimiņvalstīs spēkā esošajiem ierobežojumiem, pirms došanās ciemos.

Avots: LSM.LV/Latviesi.com

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti