Dalies:

Indulis Bērziņš: Daudz laimes mums Latvijā, arī svinot Vācijā!

Indulis Bērziņš: Daudz laimes mums Latvijā, arī svinot Vācijā!
  • 29. Nov. 2019

1918. gada 18. novembra pēcpusdienā Latvijas Nacionālajā teātrī latviešu nācija īstenoja savas pašnoteikšanās tiesības un nodibināja neatkarīgu Latvijas valsti.

Esmu lepns šovakar Daugavas Vanagu Vācijā īpašumā, Latviešu centrā Bērzaine, ar jums visiem kopā svinēt Latvijas 101. dzimšanas dienu. 

Latvija šobrīd ir visur, kur vien ir latvieši. Un šodien Latvija ir šeit. Mēs esam Latvija. Mēs esam Latvijas vēstneši. Mēs veidojam Latvijas pēdas pasaulē. Sirsnīgi sveicu mūs mūsu svētkos!

Lasītākās ziņas valstī

2019. gada 28. decembrī aprit 74 gadi, kopš gandrīz 8000 latviešu cīnītāji Beļģijā, Cēdelghemā, dibināja latviešu pašpalīdzības organizāciju - Daugavas Vanagus. Jaunās organizācijas mērķis bija patiešām svarīgs un tālredzīgs - turpināt uzturēt ciešu saikni starp latviešiem, lai viņi neizklīstu un nepazustu viens otram, lai organizācija kalpotu par tam laikam atbilstošāko informācijas uzturēšanās tīklu, kurā sadarboties, kur viens otram palīdzētu un strādātu vienoti Latvijai.

1952. gada 15. augustā Daugavas Vanagi Vācijā parakstīja līgumu par Latviešu centra Bērzaine iegādi. Lai arī šis nams sākotnēji bija paredzēts kā kara invalīdu mītne, tas jau no pirmajiem gadiem izveidojās kā atpūtas nams un aktīvs latviešu centrs, un tāds tas bija līdz pat Latvijas neatkarības atjaunošanai.

Kad pirms gandrīz 70 gadiem daudzi šaubījās par Bērzaines attālo vietu Vācijas ģeogrāfijā, Daugavas Vanagu dibinātājs un pirmais priekšnieks, pulkvedis Vilis Janums teica: “Dēli, kad Latvija būs brīva, latvieši brauks uz Eiropu un nakšņos Bērzainē.” Tas ir piepildījies.

Tādēļ man ir liels prieks šovakar Jūs visus te sveikt Bērzaines komandas, Daugavas Vanagu Vācijā biedru, valdes un arī iepriekšējo priekšsēžu vārdā, kuru fotogrāfijas jūs redzat zāles aizmugurē un kuri, cerams, ar gandarījumu sekos līdzi visam, ko mēs darām.

Šobrīd Bērzainē gadā notiek vairāk nekā 20 latviešu sarīkojumi un mūs apciemo vairāk nekā 1500 latviešu viesi. Esam lepni gan paši rīkot, gan arī uzņemt citu latviešu organizāciju sarīkojumus - kā Jauno līderu skolu, kuru mēs arī ar lielu lepnumu šovakar te sveicam un ceram, ka tā pie mums atgriezīsieties vēl daudzkārt. Nākamgad Bērzainē notiks pirmais 2x2, otrais 3x3, kā arī Eiropas Latviešu apvienības biedru sapulce, kas pēdējo desmit gadu laikā te atgriezīsies otru reizi.

Aicinu jūs visus pieņemt šo vietu kā savu un atgriezties ar ģimeni un draugiem! Tikai tad, ja šī vieta būs visu mūsu mājas, Bērzainei būs nākotne vēl daudzus gadu desmitus. 

Dzimtenes mīlestības sākums meklējams katrā ģimenē - skola, draugi un sabiedrība to paspilgtina. Mūsu tautas piedzīvotā un pārdzīvotā dēļ ir ļoti svarīgi mums būt lepniem par katra latvieša sasniegumiem visā pasaulē.

Citēšu Dr. Vairu Vīķi-Freibergu, Latvijas Valsts prezidenti 1999.-2007.: “Mūsu valsts lielākā bagātība ir mūsu tauta. Lai pilnībā attīstītos tās spējas un radošie spēki, tautai ir nepieciešama ticība pašai sev. Ticība sev, savai taisnībai, savai nākotnei. Mūsu pieredze ir mūsu lielākā bagātība.” 

Lai, iedvesmojoties no iepriekšējo paaudžu pieredzes, mēs un mūsu valsts - Latvija augtu un veidotos veiksmīgi! Lai mums visiem priecīgi svētki!

2019.gada 22.novembrī,

Indulis Bērziņš
Latviešu centra Bērzaine un
Daugavas Vanagu Vācijā vadītājs 

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti