Dalies:

Indijā Latvijas valsts svētkus svin, klausoties saksofona spēli

Indijā Latvijas valsts svētkus svin, klausoties saksofona spēli
  • 29. Nov. 2017

Pagājušajā piektdienā Indijas dienvidu pilsētā Bangalorē ar Rīgas Saksofonu kvarteta koncertu un diplomātisku pieņemšanu nosvinēta Latvijas Valsts proklamēšanas 99. jubileja.

Pasākumu organizēja Latvijas vēstnieks Indijā Aivars Groza un Sandra Grozas kundze sadarbībā ar Latvijas goda konsulu Karnātakā K.P. Balasubramaniama kungu.

Atklājot pieņemšanu, vēstnieks teica, ka šis ir nozīmīgs gads Latvijas – Indijas attiecībās: paiet 25.gadi kopš Latvijas un Indijas diplomātisko attiecību nodibināšanas. Pavisa nesen - novembrī - notika pirmā Latvijas Republikas Ministru prezidenta vizīte Indijā. Vēstnieks uzsvēra, ka ar šo pieņemšanu tiek ieskandināta Latvijas simtgade, kuras plaša atzīmēšana Latvijā un pasaulē plānota nākamgad.

Klātesošos ar uzrunu sveica arī K.P. Balasubramaniama kungs, kurš saņēma premjeministra Māra Kučinska parakstītu apsveikuma vēstuli Latvijas valsts svētkos. Tajā pausta pateicība par goda konsula ieguldījumu abu valstu attiecību attīstībā un Latvijas premjerministra vizītes Indijā veiksmīgā norisē.

Ar plašu un daudzveidīgu repertuāru koncertā uzstājās Rīgas Saksofonu kvartets, atskaņojot gan labi zināmus klasiskās mūzikas komponistu - G.F.Hendeļa, J.S.Baha - skaņdarbus, gan jaunāku laiku melodijas no Argentīnas, Francijas un Grieķijas. Īpašu publikas saviļņojumu un sajūsmu raisīja oriģinālais maestro Raimonda Paula melodijas no filmas ”Ilgais ceļš kāpās” atskaņojums, kā arī populāras indiešu melodijas aranžējums saksofonu izpildījumā. Rīgas Saksofoni kvarteta pārstāve Baiba Tilhena stāsta, ka melodijai no filmas “Ilgais ceļš kāpās” ir ļoti interesants aranžējums: ar saksofonu rada gan skaņas, kas līdzīgas piejūras vēja pūsmai, gan kaiju saucieniem. Tāpēc, aizverot acis, viegli iztēloties, ka esi pie jūras, smilšainā pludmalē,

Kvartets regulāri sadarbojas ar Latvijas vēstniecībām pasaulē, tāpēc jau zināms, kādus skaņdarbus atskaņot, lai veiksmīgāk šādos pasākumos parādītu Latvijas mūzikas dzīvi. Protams, vienmēr svarīgi ņemt vērā, tieši kādā valstī pasākums notiek. Tāpēc arī šoreiz programmā iekļauta melodija no kādas populāras Bolivudas filmas. To klātesošie indieši uzreiz atpazinuši un reaģējuši atzinīgi. Daudz atzinīgu vārdu Latvijas mūziķi uzklausīja arī pēc koncerta un vēlāk vēl saņēma arī pateicības elektroniskā pasata vēstulēs.

Latviešu svinībās gan nebija daudz. Indija ir liela valsts un ne visiem tur esošajiem tautiešiem izdevās atbraukt uz pasākumu. Tomēr mūziķe spriež, ka izdevies labi parādīt Latviju un tās kultūru: “Sarīkojuma apmeklētājiem par mūsu valsti noteikti atklājās daudz jauna.”

Pieņemšanu apmeklēja gan diplomātiskā korpusa pārstāvji, gan vēstniecības un goda konsula sadarbības partneri, kā arī latviešu diasporas pārstāvji Indijā. Šī ir pirmā reize, kad Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīta pieņemšana tiek organizēta ārpus Indijas galvaspilsētas Ņūdeli.

Raksts tapis projekta "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Foto: Latvijas Republikas vēstniecību Indijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti