Dalies:

Ināra Mūrniece Vašingtonā tiekas ar Nensiju Pelosi

Ināra Mūrniece Vašingtonā tiekas ar Nensiju Pelosi
Foto: Juris Vīgulis, Saeima
  • 04. Mar. 2020

Latvijas, Lietuvas un Polijas parlamentu priekšsēdētāji aizvadījuši simbolisku vizīti ASV Kongresā un tikušies ar ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkeri Nensiju Pelosi. Tās laikā no viesu puses pausta pateicība par ASV atbalstu Baltijas valstīm un Polijai trīsdesmit gados kopš neatkarības atjaunošanas.

“ASV loma mūsu reģionā ir neatsverama. Aicinām ASV Kongresā izvērtēt iespējas lemt par ilgtermiņa atbalstu mūsu reģiona drošībai”, uzsvērusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), ievadot Baltijas valstu un Polijas parlamentu spīkeru tikšanos ar ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkeri Nensiju Pelosi.

Mūrniece norādījusi, ka augstu tiek vērtēts Kongresa atbalsts militārās infrastruktūras stiprināšanai Baltijas valstīs, uzsverot, ka ASV parlamentāriešu pieņemtās rezolūcijas, kurās pausts atbalsts transatlantiskajai partnerībai un NATO, ļauj Latvijas iedzīvotājiem justies drošāk.

Lasītākās ziņas valstī

Pelosi četru valstu parlamentu pārstāvju kopīgo vizīti Kongresā novērtēja kā apliecinājumu vienotai pieejai reģiona drošības jautājumos. Pārstāvju palātas spīkere uzsvēra transatlantiskās saiknes, kā arī NATO un Eiropas Savienības politiskās sadarbības nozīmi.

Pārrunājot Baltijas valstu ieguldījumu reģiona un visas alianses drošības stiprināšanā, Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka Latvijai, Lietuvai un Polijai ir stingra apņemšanās arī turpmāk vismaz divus procentus no iekšzemes kopprodukta novirzīt aizsardzībai. 

“Trīsdesmit gadus pēc neatkarības atjaunošanas mēs neesam vairs tikai drošības saņēmēji. Šodien mēs esam arī drošības devēji - mēs piedalāmies starptautiskajās misijās, palīdzam saviem austrumu kaimiņiem. Mums ir atbildība par NATO austrumu robežas drošību,” uzsvērusi Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja informējusi ASV kolēģi, ka drošības situācija Baltijas reģionā joprojām ir sarežģīta. Viņa stāstījusi, ka Krievija konsekventi turpina attīstīt savas militārās spējas, pārsniedzot likumīgās aizsardzības prasības. Kā būtisku izaicinājumu klātesošie uzsvēra kiberdrošības riskus un cīņu pret dezinformāciju. 

Ar Pelosi ASV Kongresā tikās arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētaja biedrs Ojārs Ēriks Kalniņš, Lietuvas Republikas Seima priekšsēdētājs Viktors Pranckietis, Polijas Republikas Seima maršale Elžbeta Viteka, kā arī Igaunijas-ASV parlamentārās sadarbības grupas vadītājs Andress Suts un viņa vietniece Keita Pentusa-Rosimannusa.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti