Dalies:

Ināra Mūrniece: Latvija ir kopīga visiem latviešiem, lai arī kur tie atrastos

Ināra Mūrniece: Latvija ir kopīga visiem latviešiem, lai arī kur tie atrastos
  • 24. May. 2018

“Latvija nav iedomājama bez latviešiem, un latvieši visur pasaulē, lai kur tie būtu, vismaz savās domās turas pie Latvijas, kas šobrīd ir brīva, neatkarīga, demokrātiska, nacionāla valsts. Latvijas valsts pirms simts gadiem radās, jo latvieši sevī nesa spēcīgu valstsgribu. Savukārt mūsdienās Latvijas valsts ir tā, kas kopīga visiem latviešiem - Latvija ir visu latviešu kopā turētāja un vienotāja,” trešdien, 23. maijā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Latvijas Zinātņu akadēmijā atklājot akadēmisko rakstu krājumu “Latvija un latvieši”.

Mēs esam unikāli ar savu dvēseles kodu, kurā spējam ielikt to, kas nāk no aizlaikiem, un ielikt arī nākotnes zīmi, sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

I.Mūrniece akcentēja, ka krājums ir jauns pakāpiens letonistikas starpnozaru disciplīnas attīstībā. Kā uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja, ir svarīgi laiku pa laikam zinātniski izvērtēt savas valsts un tautas dažādus vēstures posmus.

Vienlīdz būtiski saprast, kas mums par sevi noteikti ir jāpastāsta citām tautām, sacīja I.Mūrniece, paužot gandarījumu, ka rakstu krājums iznāk arī angļu valodā.

Akadēmisko rakstu krājumā “Latvija un latvieši” iekļauti zinātniski raksti par Latvijas vēsturi, kultūru, valodu, zinātni, demogrāfiju, kultūrainavu, politisko un ekonomisko vēsturi, kā arī par latviešiem un citām tautībām, kas dzīvo Latvijā.

Foto: Ieva Ābele, Saeima

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti