Dalies:

Imanta Nīgale: Kad ierados Latvijā, bija jāsaprot, kas ir sapņi un kāda ir realitāte

Imanta Nīgale: Kad ierados Latvijā, bija jāsaprot, kas ir sapņi un kāda ir realitāte
  • 23. Jan. 2019

Daces Kokarevičas inervija ar Imantu Nīgali portālam la.lv.

Kā izlēmi pārcelties uz Latviju?

I. Nīgale: Jau kopš vidusskolas laikiem vēlējos apskatīt pasauli un zināju, ka gribēšu padzīvot Latvijā. ASV biju ieguvusi bakalaura grādu franču valodā, mūzikā un Eiropas Savienības studijās. Pēc studijām pastrādāju Francijā, mācot angļu valodu. Pēc tam vēlējos pamēģināt, kā veiksies Latvijā. Mani piesaistīja Latvijas Universitātes maģistrantūras programma – Baltijas jūras reģiona studijas. Divi gadi aizritēja ātri, un nolēmu palikt vecvecāku dzimtenē ilgāk.

Lasītākās ziņas valstī

Toreiz tas bija viegls lēmums. Tagad, atskatoties un domājot, ko attālums izdarījis manām attiecībām ar draugiem tur un kā tās mainās, un kā veidot attiecības un draudzību šeit, secinu, kas ir palaists vaļā un kas iegūts.

Par ārzemju latviešu un šejieniešu attiecībām Baiba Rubesa 2000. gadā teica: “Domai un vārdam dažāda dzīves pieredze dod dažādu kulturālo saturu.” Viņa sprieda, ka atmodas laikā visiem palīdzēja mīlestība pret Latviju, bet “pēc tam trimdas un Latvijas latviešu medusmēnesis izplēnēja”. Tagad, manuprāt, plaisa starp diasporu un šejieniešiem ir samazinājusies.

Ārzemju latviešu sabiedrībā joprojām ir savas tradīcijas un izpratne par Latviju. Bērnībā tiku dzirdējusi daudz stāstu no manu vecvecāku paaudzes par sapņu pasauli, kāda bija Latvija trīsdesmitajos gados. Šo stāstu atskaņas tur ir joprojām. Kad ierados Latvijā, bija jāsaprot, kas ir sapņi un kāda ir realitāte.

Par to, cik varētu nopelnīt, dzīvojot Amerikā, tu nedomā?

Par to var vienmēr domāt, bet nav vērts! Dzīvesveids te ir ļoti labs. Cilvēkam ļauts arī atpūsties. Plānojot nākotni, man ir svarīgi, ka šeit ir atbalsts māmiņām – apmaksāts garais atvaļinājums pēc bērna piedzimšanas. Tāda ASV nav; tur knapi var dabūt mēnesi atvaļinājuma, varbūt kādā darbavietā drusku vairāk. Latvija var ļoti lepoties, ka atbalsta ģimeni posmā, kad bērnam ļoti vajag blakus vecākus.

Visu interviju iespējams izlasīt portālā la.lv

Foto: Imanta Dimanta/Facebook

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti