Dalies:

Ilze Brands-Kehris apstiprināta par ANO ģenerālsekretāra vietnieci cilvēktiesību jautājumos

Ilze Brands-Kehris apstiprināta par ANO ģenerālsekretāra vietnieci cilvēktiesību jautājumos
LETA
  • 07. Dec. 2019

Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) ģenerālsekretārs Antoniu Gutērešs apstiprinājis Ilzi Brands-Kehris par savu vietnieci cilvēktiesību jautājumos (Assistant Secretary-General for Human Rights). Šis ir līdz šim augstākais amats ANO struktūrās, kuru ieņems Latvijas pārstāvis. ANO ģenerālsekretāra lēmums apliecina Latvijas ekspertu izcilo profesionalitāti un konkurētspēju augstākajā starptautiskajā līmenī, kā arī atspoguļo Latvijas ārlietu dienesta ieguldīto darbu kandidātu virzīšanā, informē ārlietu ministrijā.

I. Brands-Kehris vadīs ANO augstā komisāra cilvēktiesību jautājumos biroju Ņujorkā no 2020. gada janvāra. I. Brands-Kehris sniegs atbalstu ANO ģenerālsekretāram cilvēktiesību jautājumos, palīdzot ANO augstajam komisāram virzīt cilvēktiesību jautājumu dienaskārtību sadarbībā ar ANO struktūrām, ANO dalībvalstīm, nevalstiskajām organizācijām un medijiem.

Ilze Brands-Kehris ir starptautiska cilvēktiesību eksperte ar vairāk nekā divdesmit gadu pieredzi. Viņa ir vadījusi Latvijas Cilvēktiesību centru (2002-2011), kā arī ieņēmusi vadošus amatus Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūrā (2010-2012) un EDSO augstā komisāra nacionālo minoritāšu jautājumos birojā (2011-2014). 2016. gada jūnijā Ilze Brands-Kehris ar pārliecinošu atbalstu tika ievēlēta ANO Cilvēktiesību komitejā kā neatkarīga eksperte (UN Human Rights Committee) uz termiņu no 2017. gada līdz 2020. gadam.

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti