Dalies:

Igauņu un latviešu kredītsabiedrība Toronto varētu apvienoties

Igauņu un latviešu kredītsabiedrība Toronto varētu apvienoties
Foto: Ieva Lūka, LETA
  • 05. Jun. 2019

Igauņu Kredītsabiedrība (IKS) kopā ar Latviešu Kredītsabiedrību (LKS) oficiāli sāk pārrunas par abu kredītiestāžu apvienošanos.

IKS atrodas Toronto pilsētā un apkalpo ap 4,700 biedru. IKS ir cieši saistīta ar igauņu kopienu un turpinās sadarbību arī nākotnē. IKS galvenais birojs drīz pārcelsies uz Starptautisko Igauņu centru.

LKS centrālais birojs atrodas Toronto pilsētā ar vienu filiāli Hamiltonā un apkalpo ap 1,500 biedru. LKS, tāpat kā IKS, atbalsta savus tautiešus un ir iesaistīta latviešu sabiedrības un kultūras dzīvotspējas uzturēšanā Kanadā. Pēc apvienošanās ar IKS, Kreditsabiedrībā tiks uzlaboti jau esošie finanšu produkti, ieviesti jauni pakalpojumi esošajiem un jaunajiem biedriem, kā arī palielināsies atbalsts latviešu sabiedrībai kopumā.

Lasītākās ziņas valstī

“Mēs esam priecīgi par iespēju apvienoties un attīstīties ar mūsu tautai tuviem kaimiņiem  latviešiem, lai izveidotu lielāku un spēcīgāku filiāļu tīklu Kanadā. Abu kreditsabiedrību pirmās pastāvēšanas dienas sākās jau Igauņu – Latviešu apvienotās baznīcas pirmsākumos,” atgādina IKS galvenā izpilddirektore Anita Saar, “Un mēs saredzam spēcīgu sadarbību digitālās bankas laikā arī nākotnē.”

LKS ģenerāldirektors Andris Lagzdiņš atzīst: “Divu Baltijas valstu tautu ar līdzīgu kultūru un ģeografisko izvietojumu finanču iestāžu apvienošana pozitīvi ietekmēs abu sabiedrību un apvienoto kreditiestāžu biedru labklājību. Savā starpā mēs esam sastrādājušies jau daudzus gadus, un šis ir lielisks brīdis kopēju spēku apvienošanai. Šis noteikti ir labākais scenārijs abām kreditsabiedrībām, kas dos pozitīvas pārmaiņas visiem iestāžu biedriem.”

Par abu kreditsabiedrību apvienošanos pēc vienošanās apstiprināšanas, tajā skaitā: noteikumu izstrādes, uzņēmējdarbības nosacījumu izpildes, normatīvu apstiprinājumiem, kā arī biedru atbalsta,  tiks izziņots ne vēlāk kā līdz 2019. gada 31. decembrim.

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti