Dalies:

Igaunijā sabiedriskās televīzijas saturu dara pieejamāku diasporai. Kā ir Latvijā?

Igaunijā sabiedriskās televīzijas saturu dara pieejamāku diasporai. Kā ir Latvijā?
  • 18. Jul. 2019

Igaunijas sabiedriskās televīzijas ERR saturu tagad Igaunijas iedzīvotāji bez ierobežojumiem var skatīties visā Eiropas Savienības teritorijā. Vai tas nākotnē iespējams arī Latvijā?

Izmantojot interneta pārlūkprogrammas, tagad iespējams skatīties filmas, pārraides, sporta un izklaides pasākumu translācijas, kuras līdz šim bija pieejamas tikai Igaunijas teritorijā. Tas iespējams, pateicoties jaunai autorizācijas sistēmai.

Lai to varētu darīt, personai citā valstī ir jāapliecina, ka ir Igaunijas iedzīvotājs. Jāizveido konts ar personas identifikācijas karti vai pakalpojumos "Mobiil-ID" un "Smart-ID". Pēc reģistrācijas, atrodoties ārvalstīs, vajadzēs ievadīt tikai savu elektroniskā pasta adresi un ERR televīzijas kanālusaturs būs pieejams. Bez reģistrācijas visā pasaulē, kā tas jau bija līdz šim, var skatīties atsevišķus oriģinālsatura raidījumus, kā arī Igaunijas futbola čempionāta spēles.

Lasītākās ziņas valstī

Kaut arī Latvijas sabiedriskajai televīzijai ir diasporai veltīta mājaslapa - visiemltv.lv, kur apkopots tas saturs, ko var redzēt ārvalstīs, lielāko daļu satura iespējams redzēt tikai atrodoties valstī. Latvijas Televīzija portālam latviesi.com teica, ka ir informēti par šādu igauņu kolēģu veikumu. Tāpēc nākotnē šāda iespēja - pieeja visam televīzijas saturam - varētu tikt rasta arī Latvijas diasporai. "Esam informēti par Igaunijas kolēģu veikumu veiksmīgākai diasporas aptveršanai. Tādēļ esam sazinājušies ar ERR pārstāvjiem, lai uzzinātu detalizētāku informāciju par jauno sistēmu, un šobrīd pētām savas tehnisko risinājumu iespējas."

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti