Dalies:

Igaunijas kinoteātrus satricina latviešu veidotā komēdija "Svingerid"

Igaunijas kinoteātrus satricina latviešu veidotā komēdija "Svingerid"
  • 14. Nov. 2017

Pagājušajā nedēļā uz Igaunijas kino ekrāniem sāka izrādīt Andreja Ēķa komēdiju "Svingerid" un nedēļas nogalē to noskatījās rekordliels skatītāju skaits - 18 140. Tas ir gandrīz divas reizes vairāk, nekā filmu "Svingeri" pirmās nedēļas nogales apmeklējums Latvijā - 10 795.

Filma balstīta uz latviešu filmas "Svingeri" scenārija, kas tika adaptēts Igaunijas skatītājam. Lomās iejutās Igaunijas labākie aktieri, bet režisora ampluā - Andrejs Ēķis. Filmēšana notika šī gada vasarā Latvijā un Igaunijā.

Filmas producents Kristians Alhimionoks "Mums bija fantastisks koncepts, kas nostrādāja Latvijā, tāpēc scenāriju nolēmām adaptēt arī citām valstīm. Lokālai komēdijai ir ļoti svarīgi, lai tajā spēlētu atpazīstami aktieri. Esam lepni, ka mums izdevās piesaistīt Igaunijas vadošos aktierus. Rezultāts pierāda, ka filma spēj iekarsēt pat mūsu par aukstajiem dēvētos Igaunijas kaimiņus. Janvāri mēģināsim iekarot jau daudz lielāko Ukrainas tirgu".

Kā zināms, "Svingeri" uz ekrāniem visā Latvijā iznāca 2016. gada 9. decembrī, kļūstot par trešo visu laiku veiksmīgāko spēlfilmu Latvijas kino izrādīšanas vēsturē. Komēdiju "Svingeri" Latvijā noskatījās vairāk kā 110 000 skatītāju.

Pašlaik "Svingeri" komanda strādā pie filmas "Blēži", kas Latvijas kinoteātros būs skatāma 2018. gada martā.

Komēdijas "Blēži" sižeta pamatā ir divu pavisam nesaderīgu pāru attiecības. Dzīdamies pēc aplamiem mērķiem, filmas tēli sapinas arvien vairāk, un uz brīdi pat šķiet, ka visu var atrisināt tikai pistoles šāviens. Iespējams, ka viss varētu būt daudz vienkāršāk, ja ļautos patiesām un neviltotām attiecībām. Bet kā to izdarīt, ja visi ir blēži! Galvenajās lomās - Intars Rešetins, Rēzija Kalniņa, Ieva Florence, Ralfs Eilands, Leonarda Ķestere, Ivo Martinsons, Jurģis Spulenieks, Sandis Pēcis u.c. Filmas tērpus veido atraktīvais kostīmu mākslinieks Dāvids.

Foto: Svingeri/Facebook

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti