Dalies:

Igaunijā dzīvojošie Latvijas pilsoņi bieži bērnus sūta mācīties krieviski

Igaunijā dzīvojošie Latvijas pilsoņi bieži bērnus sūta mācīties krieviski
  • 20. Jun. 2019

Pagājušajā mācību gadā Igaunijas mācību iestādes apmeklēja 323 Latvijas pilsoņi. Teju 200 izvēlējas skolas, kurās tiek īstenotas mācību programmas krievu valodā, kaimiņvalsts statistikas birojā "Statistcs Estonia", noskaidroja Rus.Lsm.lv. Neliela jauniešu daļa izglītību ieguva mācību iestādēs, kurās apmācība notiek arī latviešu valodā.

Latvijas pilsoņi 2018. gadā kļuva par trešo lielāko imigrantu grupu Igaunijā - aiz daudzkārt lielākajām valstīm Ukrainas un Krievijas. Latvijas pilsoņu migrācijas saldo uz Igauniju bija 533 cilvēki (Ukrainas pilsoņu - 1208, Krievijas - 803). Latviešu pilsoņu skaita pieaugums Igaunijā izrādījās nedaudz lielāks par "tīro" migrāciju, kā jau rakstīja Rus.Lsm.lv. Tikai 2019. gada sākumā vien Igaunijā pastāvīgi dzīvoja 647 Latvijas pilsoņi vecumā no 0 līdz 19 gadiem, liecina "Statistics Estonia" dati.

Rus.Lsm.lv palūdza kaimiņvalsts statistikas pārvaldei sagatavot datus par to, kādas mācību iestādes apmeklē Latvijas pilsoņi - ņemot vērā līmeni, skolas īpašnieku un apmācību valodu. Jaunākie pieejami dati bija par 2017./2018. mācību gadu. Nav arī datu par to, kādā valodā notikusi apmācība, bet pieejama informācija par to, kādā valodā skolā tiek īstenotas mācību programmas. Tas nozīmē, ka, ja bērns apmeklējis skolu, kurā mācību programmas tiek īstenotas tikai krievu valodā, tad viņš attiecīgi mācījies krievu valodā. Savukārt, ja skolā mācību programmas tiek īstenotas gan igauņu, gan krievu valodā, bērns tiek ierindots kategorijā "igauņu un krievu valoda", kas nozīmē, ka viņš varēja mācīties igauniski, krieviski vai bilingvāli. Šajā kategorijā ir arī krievu vidusskolu audzēkņi, jo šajās skolās tiek īstenots bilingvāls apmācības modelis.

Lasītākās ziņas valstī

Universitātes tipa augstākās izglītības iestādēs, kurās mācību programmas ir trīs valodās (igauņu, krievu, angļu vai arī to kombinācija) mācījās 16 Latvijas pilsoņi, kuri pastāvīgi dzīvo Igaunijā. Vēl viens pilsonis apmeklēja privāto tehnisko augstskolu, kurā valodu izkārtojums programmām ir tāds pats. Visi pārējie ieguvuši zemāka līmeņa izglītību - sākot no bērnudārza līdz vidējai un profesionālajai izglītībai.

Vairāk lasi: lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti