Dalies:

Igaunijā desmit ar Covid-19 inficēto; karantīna skolā

Igaunijā desmit ar Covid-19 inficēto; karantīna skolā
CC0 licence
  • 06. Mar. 2020

Igaunijā piektdienas rītā konstatēti vēl pieci saslimušie ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19", kuri 29.februārī no Bergamo Itālijā lidojuši uz Rīgu, tādējādi kopējais saslimušo skaits sasniedzis desmit.

Kā norāda Igaunijas Veselības departaments, visi jaunatklātie pacienti acīmredzot inficējušies riska zonā Itālijas ziemeļos un šobrīd ārstējas mājās. Departaments ar viņiem sazinājies.

Inficējies arī kāds skolnieks, kā rezultātā mācības Tallinas Kristīnes ģimnāzijā nenotiks vismaz divas nedēļas. Skolā paredzēts veikt arī dezinfekciju.

Lasītākās ziņas valstī

Šajā mācību gadā Tallinas Kristīnes ģimnāzijā mācās 859 skolēni. Tā kā nav iespējams apzināt, kuri audzēkņi kontaktējušies ar slimo skolēnu, visiem ģimnāzijas audzēkņiem ieteikts divas nedēļas palikt mājās un izvairīties no saskarsmes ar citiem cilvēkiem.

Igaunijas Izglītības ministrija šādus piesardzības pasākumus uzskata par nepieciešamiem, lai novērstu vīrusa izplatīšanos.

Veselības departamenta laboratorijā analīzes "Covid-19" noteikšanai kopumā veiktas 183 paraugiem, 173 no tiem uzrādījuši negatīvus rezultātus.

Saskaņā ar šobrīd pieejamo informāciju vismaz astoņi Igaunijā atklātie "Covid-19" slimnieki ceļojuši vienā lidmašīnā - ar lidsabiedrības "Ryanair" 29.februāra reisu Nr.FR4714 no Bergamo uz Rīgu, bet informācija par vēl vienu pacientu ir neskaidra.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti