Dalies:

Igaunija atvieglos pieteikšanos personu apliecinošiem dokumentiem ārzemēs

Igaunija atvieglos pieteikšanos personu apliecinošiem dokumentiem ārzemēs
  • 02. Aug. 2019

Igaunijas valdība cenšas atvieglot personas apliecinošu dokumentu saņemšanu ārzemēs dzīvojošiem pilsoņiem. Tā devusi zaļo gaismu plānam, pēc kura tautieši varēs izmantot jaunu elektronisko pieteikumu sistēmu, lai pieteiktos dokumentiem, bet saņemt tos varēs pa pastu. Šis risinājums varētu stāties spēkā no 2022. gada vai agrāk, atkarībā no budžeta resursiem.

Valdība lēmusi, ka pilsonim personas apliecinošu dokumentu ieguvei vajadzētu pietikt tikai ar vienu saziņu ar valsti - piesakoties elektroniskajā sistēmā. Līdzko dokumenti ir gatavi, tos varētu piegādāt ar drošu kurjera servisu. Jaunais risinājums varētu attiekties arī uz e-rezidences kartēm. 

Kā skaidro Igaunijas ārlietu ministrs, kā mazai valstij, Igaunijai ir ierobežots daudzums pārstāvniecību ārzemēs, un pilsoņiem ir jāmēro garš ceļš un jātērē nauda, lai pieteiktos šiem dokumentiem. Piemēram, Argentīnā dzīvojošiem tuvākā pārstāvniecība ir 10 stundu lidojumā attālajā Ņujorkā. Turklāt pēc tam šajā pārstāvniecībā jāatgriežas, lai dokumentu izņemtu.

Lasītākās ziņas valstī

Latvijas Pilsonības un migrācijas lietu dienests, taujāti par igauņu jauninājumiem, norāda: "Personu apliecinošu dokumentu izsniegšanas procedūra ir un būs zināmā mērā birokrātiska. Procedūras pamatā ir lietas, kas noteiktas  Eiropas Savienības regulās un kas ES dalībvalstīm ir jāievēro, piemēram, klienta sejas attēla un pirkstu nospiedumu iegūšana klātienē."

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti