Dalies:

Iestādēs domā, kā nepieļaut jaunu “Misānes gadījumu”

Iestādēs domā, kā nepieļaut jaunu “Misānes gadījumu”
  • 12. Feb. 2020

Arvien plašākām cilvēku lokam iesaistoties cīņā par Kristīnes Misānes neizdošanu Dienvidāfrikai, aktuāls kļuvis arī jautājums – kā panākt, ka otrreiz līdzīga situācija vairs neatkārtojas? Atbildīgās iestādes atzīst, ka līdz šim ir par maz sarunājušās savā starpā, un sola turpmāk to labot, ziņo LTV "Panorāma".

Aiz likuma neieraudzīja cilvēku. Šādi pārmetumi saistībā ar Kristīnes Misānes lietu atkārtoti veltīti Latvijas Ģenerālprokuratūrai. Tā atteicās pārņemt viņas lietu, kad Dānija to vēl piedāvāja, jo formāli likums to neļāva. Arī pašreiz prokuratūra saglabājusi nostāju, ka rīkojusies pareizi.

Lasītākās ziņas

To, ka Ģenerālprokuratūra būtu pārkāpusi likumu, šajā situācijā tiešām nevar apgalvot. Tieši tādēļ šobrīd tiek domāts, kas ir jāmaina esošajā regulējumā, lai turpmāk, noteikto kārtību ievērojot, tādas situācijas kā ar Kristīni Misāni vairs nevarētu atkārtoties. Par šo jautājumu notikušas jau aptuveni 10 sanāksmes, un plānots, ka turpmāk līdzīgos gadījumos iestādei, kura pirmā saņems informāciju, būs uzreiz jāapziņo arī citiem. Piemēram, šajā gadījumā tas būtu nozīmējis, ka prokuratūra, vēl pirms atteikuma pārņemt Misānes lietu, par to informētu arī Tieslietu un Ārlietu ministrijas. 

Tieslietu ministrija sola izstrādāt vadlīnijas, kā šādās situācijās katrai iestādei ātri rīkoties savas kompetences ietvaros. Kad tādas tiks radītas gan vēl nav zināms. Pašreiz ministrija arī uzsākusi mēģinājumu noslēgt tiesiskās sadarbības līgumu ar Dienvidāfriku.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti