Dalies:

Iespēja satikt Ēriku Tomsonu - laivu pārcēlāju uz Zviedriju 1944. gadā

Iespēja satikt Ēriku Tomsonu - laivu pārcēlāju uz Zviedriju 1944. gadā
Foto: Fricis Forstmanis
  • 13. Apr. 2019

Friča Forstmaņa Zviedrijas trimdai veltītās foto izstādes pēdējā nedēļā Latvijas Universitāte (LU) rīko tikšanos ar simtgadnieku Ēriku Tomsonu, kas veda Forstmani un citus latviešus pāri jūrai 1944. gadā. Viņš arī viens no topošās atmiņu grāmatas "Bezbailīgie" autoriem, liecina LU publicētā informācija.

Simtgadnieka Ēriks Tomsons ir viens no Latvijas Centrālās padomes organizētā pārcēlāju tīkla (1944-1945) dalībniekiem. Tikai uz īsu brīdi pielāgojies dzīvei ārzemēs, viņš uzņēmās risku, lai atgrieztos jau padomju okupētajā Latvijā. Daudziem latviešiem Zviedrijā viņš pazīstams kā glābējs, laivas vadītājs Ēriks Ērickiņš.

Piedzimis reizē ar Latvijas valsti, pagājušajos Ziemassvētkos viņš Valmierā nosvinēja savu simtgadi. Tikpat kustīgs un dzīves kūsājošs kā somu autora Jūnasa Jūnasona varonis. Tikpat dažādas vēsturiskas personas saticis un daudz piedzīvojis.Tikai Ēriks neizkāpa pa logu un nepazuda. Viņš ir tepat – mūsu vidū – braukā ar savu sunīti kvadriciklā pa Valmieru, rosās piemājas dārzā un labprāt joko. Tagad izbauda ģimenes tuvību, kas ilgus gadus Padomju Savienībā ieslodzījumā aiz polārā loka viņam bija liegta.

Tikšanās notiks otrdien, 16. aprīlī, pulksten 16.00 LU Bibliotēkas 1. stāva zālē ( 108. telpa) Kalpaka bulvārī 4 Rīgā.

Foto: Fricis Forstmanis. Ērika Tomsona vadītā latviešu bēgļu laiva pie Zviedrijas krasta 1944.gada novembrī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti