Dalies:

Iespēja pieteikties starptautiskam konkursam "Eirovīzijas koris"

Iespēja pieteikties starptautiskam konkursam "Eirovīzijas koris"
  • 28. Feb. 2019

Latvijas Televīzija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru izsludinājusi atlasi koriem par dalību starptautiskajā konkursā "Eirovīzijas koris", kas šī gada augustā notiks Zviedrijā, Gēteborgā.

Nacionālajā atlasē aicināti piedalīties 34 Latvijas sieviešu, vīru un jauktie kori, kas piedalījās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku koru konkursa finālā jeb "Dziesmu karos". Lai piedalītos konkursā, korim jānofilmē un jāiesūta 4 minūtes garš priekšnesums, kurā koris a capella izpilda vienu vai vairākas dziesmas pēc savas brīvas izvēles.

Nacionālās atlases mērķis ir atrast to kori, kas vislabāk spētu pārstāvēt Latviju starptautiskā konkursā Eiropas skatītāju priekšā. "Mūsu kormūzika starptautiski izceļas nevien ar dziļām tradīcijām, bet arī ar moderniem skaņdarbiem, kuros savijas tradīcijas un laikmetīgais, radot īpašu, tikai Latvijai raksturīgu skanējumu. Tādēļ, manuprāt, priekšnesumā īpaši svarīgi atklāt ne vien sava kora raksturu, bet arī mūsdienīgu latvisko identitāti," norāda LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Koru priekšnesumus izvērtēs profesionāļu žūrija, kurā būs profesionāli Latvijas kordiriģenti un pa vienam pārstāvim no LTV un Latvijas Nacionālā kultūras centra. Kori tiks vērtēti pēc priekšnesuma tehniskā un mākslinieciskā snieguma, radošuma, vizuālā tēla un atraktivitātes, kas ļautu mūsu korim izcelties uz lielās Eirovīzijas skatuves.

Uz koru konkursu Zviedrijā šobrīd apstiprināti 10 Eiropas sabiedrisko televīziju izvirzīti kori un to pārraidīs vismaz 10 valstīs. Ar pilnu nacionālās atlases konkursa nolikumu iespējams iepazīties LTV mājas lapā. Pieteikumus iespējams iesniegt šeit līdz 4. martam, konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 15. martā.

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti