Dalies:

Iespēja pieteikties LĀZA stipendijām 2019

Iespēja pieteikties LĀZA stipendijām 2019
Lāza
  • 06. Feb. 2019

Latviešu ārstu un zobārstu apvienība ( LĀZA) izsludina iespēju pieteikties ikgadējām stipendijām Latvijas ārstiem, zobārstiem un medicīnas studentiem. Līdz 31.03. Latvijas medicīnas augstskolu vecāko kursu studenti var iesniegt pieteikumu Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijai.

Fonda mērķis ir atbalstīt medicīnas studentu centienus apgūt ārsta arodu un vēlmi strādāt savā profesijā Latvijā. Stipendijas tiek piešķirtas vecāko (4.-6.) kursu studentiem, kam ir ne tikai labas sekmes mācībās, plašs interešu loks, bet kas arī savu turpmāko dzīvi ir nolēmuši saistīt ar ārsta profesiju Latvijā un kam ir līdzekļu trūkums mācībām. Skaidrs pamatojums, kāpēc stipendija vajadzīga, ir tas, ko komisija sagaida no pretendenta.

Pieteikumu jāsūta laza@lazariga.lv, tēmā norādot Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendija. Otrās kārtas klātienes intervija notiks 24. aprīlī, sākot no 9.00 P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. Pieteikumus izvērtēs un lēmumu pieņem Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju komisija.

Lasītākās ziņas

Stipendijas svinīgi pasniegs  P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā vasarā, kad Rīgā būs arī LĀZA biedri un fonda dibinātājs Ēriks Niedrītis (ASV). Par stipendijas pielietojumu stipendiāts sniedz rakstu LĀZA Apkārtrakstam.

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju 1000 USD apjomā 2018. gadā ieguvuši četri Latvijas medicīnas augstskolu vecāko kursu studenti – Ilva Bikanova (RSU), Krista Krūmiņa (RSU), Svjatoslavs Kistkins (LU) un Ilze Leve (RSU).
Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda veicināšanas stipendijas (400 USD) ieguva – Daiga Marnauza (RSU), Lauma Putniņa (RSU), Egija Mičule (LU), Vita Lāčplēse (RSU) un Vineta Viktorija Vinogradova (RSU).

Līdz 15. septembrim Latvijas jaunie ārsti un zobārsti var pieteikties Ojāra Veides fonda stipendijai.

Nu jau deviņpadsmit gadus Latviešu ārstu un zobārstu apvienība aicina Latvijas ārstus izmantot Ojāra Veides Fonda atbalstu. Ojāra Veides Fonda mērķis ir atbalstīt Latvijas ārstus, kas strādā veselības aprūpes laukā Latvijā, un kuriem ir izdevība un vēlēšanās papildināt profesionālās zināšanas kādā mācību iestādē ārzemēs. Stipendija paredzēta ceļa naudas, dzīvesvietas, maksas par mācībām, uztura izdevumu segšanai. Par savu iegūto pieredzi stipendiāti sniedz atskaiti Fondam un rakstu LĀZA Apkārtrakstam.

No 2019. gada mainīta pieteikšanās kārtība – līdz 15. septembrim fonda valde gaidīs elektroniski pieteikumus 2019/2020. gada stipendijām. LĀZA mājaslapā sadaļā Stipendijas var uzzināt, kādi ir vajadzīgie dokumenti, lai pieteiktos stipendijai. Pieteikumu jāsūta laza@lazariga.lv, tēmā norādot Ojāra Veides fonda stipendija. Pieteikumus vērtēs fonda valde un aicinās uz atlases otro kārtu vai nu klātienes intervijā Rīgā, vai interneta vidē pēc 15. septembra. Katru gadu 4 -6 pretendentiem ir iespēja saņemt stipendiju $1000 līdz $2000 apmērā.

Ojāra Veides Fondu vada LĀZA valdes loceklis Kaspars Tūters. Fonda valdē ir LĀZA valdes loceklis Juris Lazovskis (Kanāda) un LĀZA biedre, zobārste Inese Flude (Kanāda).

2018. gadā Ojāra Veides fonda atbalstu saņēma:

  • Dr. Ieva Mičule (C$ 2000), lai stažētos Lavālas Universitātē, Kvebekā bērnu medicīniskā ģenētikā un prenatālā diagnostikā. Sponsorēja Dr. Baiba Lāce.
  • Dr. Ilze Apine ($ 2000), lai stažētos Hamburgas Ependorfas Universtātes klīnikā,
  • Dr. Dace Zvirgzdiņa, ($ 1000), lai stažētos University of Texas Southwestern Medical Center, Neiroķirurģijas klīnikā.
  • Dr. Līga Beķere (EUR 1000)
  • Dr. Kristīna Amosova (EUR 1400).
  • Latvijas Jauno ārstu asociācija (EUR 2000), lai turpinātu aktīvu darbību.
  • Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonds ($ 6000)

Papildus informācija par prasībām pretendentiem www.lazariga.lv sadaļā Stipendijas, kā arī LĀZA Apkārtrakstā, kur publicētas stipendiātu atskaites - raksti.

Latviešu ārstu un zobārstu apvienība (LĀZA) vieno ārzemēs un Latvijā dzīvojošos ārstus un zobārstus, kā arī citus veselības nozares profesionāļus, zinātniekus un darbiniekus kopējam mērķim – visiem spēkiem veicināt veselības aprūpē un zinātnē iesaistīto studentu, rezidentu, ārstu un zobārstu izglītību un sadarbību.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti