Dalies:

Iespēja pieteikties 13. Saeimas vēlēšanu novērošanai

Iespēja pieteikties 13. Saeimas vēlēšanu novērošanai
  • 14. Sep. 2018

Līdz 2. oktobrim Latvijas iedzīvotāji var pieteikties novērot 13.Saeimas vēlēšanas, kļūstot par Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) brīvprātīgajiem novērotājiem, informē CVK pārstāve Kristīne Bērziņa.

Pieteikties vēlēšanu novērošanai iespējams no 16 gadu vecuma, CVK tīmekļa vietnē apgūstot mācību kursu “13.Saeimas vēlēšanu kārtība”, aizpildot brīvprātīgā novērotāja pieteikuma anketu un izvēloties iecirkni, kurā novērot vēlēšanas. Vienā iecirknī ir pieejamas līdz četrām brīvprātīgo novērotāju vietām.

Pēc tam novērotājs e-pastā saņems pilnvaru, kas vēlēšanu iecirknī jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību. Ar šo pilnvaru novērotājam būs iespēja vēlēšanu iecirknī sekot līdzi gan balsošanas norisei, gan balsu skaitīšanai.

Lasītākās ziņas

Iespēju pieteikties par brīvprātīgo novērotāju var izmantot arī Latvijas valstspiederīgie ārvalstīs.

CVK atgādina, ka tiesības novērot vēlēšanas ir arī 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto partiju un partiju apvienību novērotājiem. Šiem novērotājiem vēlēšanu iecirknī jāuzrāda partijas vai partiju apvienības valdes izsniegts pilnvarojums. Tāpat tiesības novērot balsošanas norisi un balsu skaitīšanu vēlēšanu iecirkņos ir arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. Par vēlēšanu novērotājiem nav atļauts pieteikt deputātu kandidātus.

Projektu “Brīvprātīgie novērotāji” CVK īsteno jau kopš 2010. gada Saeimas vēlēšanām, un projekta mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni par vēlēšanu norisi un balsu skaitīšanu vēlēšanu iecirkņos, tādējādi sekmējot vēlēšanu caurspīdīgumu un sabiedrības uzticēšanos vēlēšanu procesam.

Vairāk par vēlēšanu novērošanu iespējams uzzināt CVK tīmekļa vietnē www.cvk.lv sadaļā “13.Saeimas vēlēšanas/Vēlēšanu novērošana”. Savukārt tiešsaistes mācību kurss “13.Saeimas vēlēšanu kārtība” pieejams adresē https://www.cvk.lv/macibukurss/.

13.Saeimas vēlēšanas notiks šā gada 6. oktobrī.

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti