Dalies:

Diasporas jauniešiem iespēja pieteikties vasaras skolām Latvijā

Diasporas jauniešiem iespēja pieteikties vasaras skolām Latvijā
  • 06. Feb. 2019

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar vairākām Latvijas augstskolām piedāvā diasporas jauniešiem vasarā apgūt latviešu valodu un uzzināt vairāk par latviešu folkloru un kultūru. Katras nometnes saturs, programma un ilgums ir dažāds, bet tās visas koncentrējas uz latviešu valodu, kultūru, vēsturi un izglītību, kā arī vairo Latvijas atpazīstamību ārzemēs un veicina Latvijas un ārvalstu sadarbību.

Latvijas Universitāte aicina jauniešus iepazīt Rīgu un Kurzemes apkārtni, apzinot latviešu politiku vēsturi. Biznesa augstskola Turība vasaras skolā piedāvā iespēju mācīties latviešu valodu un uzlabot sadarbības prasmes. Daugavpils Universitāte sniedz iespēju iepazīt Latgali un apgūt seno amatu prasmes.

Rīgas Tehniskā universitāte šogad piedāvā jauniešiem trīs vasaras nometnes. Viena no tām ir veltīta latviešu valodas un kultūras iepazīšanai, otra robotikas pamatu apguvei un trešā piedāvā iespēju iepazīties ar 3D modelēšanu un animācijas vēsturi.

Vasaras skolām VIAA ir piešķīrusi stipendijas 711 eiro apmērā vienam vasaras skolas dalībniekam uz vasaras skolas norises laiku. Stipendijas iegūs tie, kas būs visveiksmīgāk uzrakstījuši motivācijas vēstuli.

Iespēja iegūt stipendiju ir jauniešiem no šādām valstīm:

Azerbaidžāna, Beļģija, Bulgārija, Horvātija, Kipra, Somija, Francija, Gruzija, Grieķija, Ungārija, Izraēla, Itālija, Kazahstāna, Kirgizstāna, Meksika, Moldova, Mongolija, Peru, Dienvidkoreja, Tadžikistāna, Ķīnas Tautas Republika, Turcija , Turkmenistāna, Uzbekistāna, Austrija, Čehija, Dānija, Igaunija, Vācija, Islande, Japāna, Lietuva, Norvēģija, Zviedrija, Šveice, Amerikas Savienotās Valstis, Spānija, Ukraina, Indonēzija, Slovākija.

Stipendijā ietilpst izmaksas par dzīvošanu, ēdināšanu, mācībām, materiāliem, brīvā laika aktivitātēm un ekskursijām. Netiek segtas ceļa, apdrošināšanas un vīzas izmaksas. Ja jaunietis ir citas valsts pilsonis, ir iespēja pieteikties vasaras skolām arī par maksu.

2019. gadā atbalstītās starptautiskās vasaras skolas:  

​​Foto: CC0 licence

Lasītākās ziņas

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti