Dalies:

Ieskandinot Latvijas simtgadi, vēstniecība Seulā rīko Latvijas Valsts 99.dzimšanas dienas svinības

Ieskandinot Latvijas simtgadi, vēstniecība Seulā rīko Latvijas Valsts 99.dzimšanas dienas svinības
  • 21. Nov. 2017

17. novembrī Korejas Republikas galvaspilsētā Seulā, svinīgā atmosfērā Latvijas vēstniecība Korejas Republikā sadarbībā ar Latvijas ģenerālkonsulātu Korejas Republikā rīkoja pieņemšanu par godu Latvijas proklamēšanas 99. gadadienai. Pirmo reizi vēsturē uz Latvijas neatkarības dienas svinībām Korejas Republikā pulcējās vairāk par 300 viesiem. Latvijas vēstnieks Pēteris Vaivars ar kundzi un vēstniecības pārstāvji bija īpaši pagodināti par tik kuplu Latvijas draugu skaitu un vēstniecības divu gadu garumā veidoto kontaktu loka strauju palielināšanos.

Svinīgo pasākumu apmeklēja Korejas Republikas valdības, sabiedrības, uzņēmēju, kultūras, preses, kā arī diplomātisko aprindu pārstāvji un Korejā dzīvojošā latviešu diaspora, par kuras dalību pasākumā vēstniecības pārstāvjiem bija īpašs prieks. Vēstnieks P.Vaivars savā uzrunā pasvītroja stiprās Latvijas un Korejas Republikas divpusējās attiecības un sadarbību, kas ir veidojusies balstoties uz abu pušu kopējām vērtībām, cieņu un demokrātijas principu pamatiem. Īpaši pēdējo gadu laikā strauji pieaug uzņēmējdarbības apjomi un abu pušu kultūras, izglītības un citu jomu sakari.

Vēstnieks pasvītroja 2018.gadā plānoto Valsts prezidenta vizīti, kā arī Korejas Republikā notiekošās Ziemas Olimpiskās spēles kā īpaši noturīgu pamatu izveidošanu abu valstu attiecībās un jaunas ceļa kartes izveidošanu divpusējo attiecību padziļināšanai un attīstībai, it īpaši liekot uzsvaru uz ekonomisko sadarbību. Uz vēstnieka piedāvājumu 2018.gadu nodēvēt par “Latvijas gadu Korejā”, klātesošie pauda nepārprotamu atbalstu, ar ovācijām atbalstot izteikto priekšlikumu. P.Vaivars aicināja piedalīties klātesošos Latvijas pasākumos Korejā, kā arī 2018.gadā aktīvi apmeklēt Latviju, tādējādi piedaloties virknē īpaši Latvijas simtgadei rīkotajos pasākumos.

Latvijas ģenerālkonsuls Kjunghūns Kvons (KWON, Kyung-hoon) savā uzrunā uzsvēra Latvijas spilgtos ekonomiskos sasniegumus un īpaši spēcīgo valstiskumu, kas ir ļāvis latviešu tautai pārvarēt visas grūtības un šobrīd lepoties ar savu valsti, kultūru un tradīcijām. Ģenerālkonsuls apliecināja savu dalību Latvijas simtgades pasākumos Latvijā un aicināja visus Latvijas draugus doties uz Latviju nākamgad un būt simtgades svinību sastāvdaļai.

Korejas Ārlietu ministrijas ministra vietnieks politiskajos jautājumos Sungu Jūns (YOON, Soon-gu) savā uzrunā Korejas valdības vārdā apsveica Latvijas tautu ar valsts 99.gadadienu, kā arī uzsvēra Latvijas un Korejas attiecību vēsturi un to attīstību. Ministra vietnieks atzīmēja to, ka abas valstis vienā dienā tālajā 1991.gadā iestājās ANO un kopš tā laika ir sasniegušas augstākā līmeņa attiecības, kas 2018.gadā no Latvijas puses tiks apliecinātas ar pirmo Latvijas Valsts prezidenta vizīti Korejas Republikā. S.Jūns uzteica Latviju par izciliem sasniegumiem sportā, novēlot labus panākumus arī gaidāmajā Ziemas Olimpiādē Pjončanā.

Pieņemšanas laikā viesiem tika demonstrēti Latvijas videoklipi, kā arī tika prezentēti jauni Latvijas materiāli korejiešu valodā. Pie latviešu ēdienu un dzērienu galda viesi varēja baudīt Latvijas rupjmaizi, sieru, desas, šprotes, šokolādes konfektes “Laima”, “Rīgas Melnais balzams” produkciju, Latvijas sulas un citus gardumus. Īpašu dāvanu viesiem sarūpēja Latvijas uzņēmums RĀMKALNI, dāvinot Latvijas žāvēto augļu un dārzeņu suvenīrkomplektu. Vēstniecība izsaka īpašu paldies Latvijas kompānijām “RĀMKALNI” un “BANGA” par to produkcijas sagādi pieņemšanai Seulā!

Latvijas vēstniecība savu darbību Seulā uzsāka 2015. gada 15. septembrī. Latvijas pirmais rezidējošais vēstnieks Korejas Republikā Pēteris Vaivars ir akreditēts 2016.gada 15.janvārī. Diplomātiskās attiecības starp abām valstīm ir nodibinātas 1991.gadā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti