Dalies:

Iekšlietu ministrija neatbalsta priekšlikumu ieviest ceļošanas pasi

Iekšlietu ministrija neatbalsta priekšlikumu ieviest ceļošanas pasi
  • 07. Aug. 2019

Iekšlietu ministrija (IeM) neatbalsta partijas "Attīstībai/Par!" priekšlikumu par ceļošanas pases ieviešanu, aģentūra LETA noskaidroja IeM.

Ministrija skaidroja, ka esošais tehniskais nodrošinājums nav pielāgots vairāku pasu izsniegšanai. Attiecīga risinājuma sagatavošanā nepieciešams resursu ieguldījums, kas neatbilstu samērīgumam ar to zināmo gadījumu un personu loku, kam būtu nepieciešams saņemt otru pasi, uzskata IeM.

Vienlaikus secināts, ka pases dublikāta izsniegšana arī izņēmuma gadījumos paaugstinātu apdraudējumu Latvijas drošībai, norādīja IeM.

Lasītākās ziņas valstī

Savukārt Ārlietu ministrijā partijas "Attīstībai/Par!" priekšlikumu nekomentēja, norādot, ka šis jautājums nav ministrijas kompetencē.

Jau ziņots, ka valdības koalīcijas partijas "Attīstībai/Par!" deputāti rosina ieviest ceļošanas pasi, lai atvieglotu došanos uz ārvalstīm.

Attiecīgos likuma grozījumus iesnieguši "Attīstībai/Par!" deputāti Mārtiņš Bondars, Inese Ikstena, Ilmārs Dūrītis, Artūrs Toms Plešs un Dace Bluķe.

Parlamentārieši norāda, ka Latvijas pilsoņiem, dodoties uz ārvalstīm, uz kurām ir nepieciešams iepriekš saņemt vīzu vai ieceļošanas atļauju, sava pase ir jānodod attiecīgās valsts vēstniecībai. Vīzas izgatavošana var ilgt līdz astoņām nedēļām un šajā periodā personai ir liegta iespēja braukt uz valstīm, kurās kā vienīgais ceļošanas dokuments ir derīga pase, vērš uzmanību politiķi.

"Attīstībai/Par!"deputāti norāda, ka praksē veidojas šādas situācijas, kad reizē pasi nepieciešams nodot vienas valsts vēstniecībai vīzas saņemšanai un reizē jādodas braucienā uz citu valsti, kur nepieciešama pase. Parlamentārieši arī norāda, ka vienu ceļošanas dokumentu var būt apgrūtinoši izmantot divās savstarpēji konfliktējošās valstīs, kādas, piemēram, ir Tuvajos Austrumos.

Grozījumu autori vērš uzmanību, ka ASV, Apvienotajā Karalistē, Vācijā un citās valstīs esot iespēja pilsoņiem nepieciešamības gadījumā saņemt otru pasi.

Tikmēr sabiedrības iniciatīvu portālā "manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par iespēju iegūt otru pasi vieglākai ceļošanai.

Portālā kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Juris Bariss. Viņš uzskata, ka divas pases atvieglotu ceļošanu uzņēmējiem, kuri bieži pārvietojas no valsts uz valsti. Divas pases atvieglos ceļojumu plānošanu, jo vīzu iegūšana prasa precīzi nenosakāmu laiku un pārklājas ar citiem braucieniem, kuros ir nepieciešama pase.

Autors: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti