Dalies:

Iedvesmas brokastīs Preiļos uzņēmēji – remigranti dalās ar savu pieredzi

Iedvesmas brokastīs Preiļos uzņēmēji – remigranti dalās ar savu pieredzi
Ekrānšāviņš
  • 26. Nov. 2019

Preiļos pirmo reizi Uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu organizēja pasākumu “Iedvesmas brokastis”. Tā laikā uzņēmēji, kas atgriezušies no ārzemēm un tagad strādā dažādās Latgales pilsētās, vietējiem iedzīvotājiem, kas arī darbojas uzņēmējdarbībā vai vēl tikai plāno to uzsākt, stāstīja par savu pieredzi. Iecerēts, ka šāda veida tikšanās ar reemigrantiem turpmāk notiks visā Latgalē.      

Drosme, atbildība un neatlaidība – tās ir īpašības, kas raksturo uzņēmēju, bet jo īpaši to, kurš atgriezies Latvijā pēc prombūtnes ārzemēs, tā uzsvērts iedvesmas brokastīs, tiekoties ar reemigrantiem un vietējiem iedzīvotājiem.

“Šie reemigranti vēlas “satīkloties”, sapazīties ar šeit esošajiem uzņēmējiem, jo viņi bijuši tomēr izolēti, viņi nav iepazinušies ar šiem cilvēkiem. Un otrs tas, ka vēlētos iedrošināt tos, kuri nav atraduši sevi; vēlos savest šīs puses kopā,” sacīja Preiļu novada uzņēmējdarbības konsultante Ineta Liepniece.

Lasītākās ziņas valstī

“Tas ir ļoti vērtīgi, jo, sazinoties ar mani, ļoti liela daļa reemigrantu tieši norāda, ka viņi grib uzsākt uzņēmējdarbību, bet viņiem nepietiek tieši tāda solīša vai cilvēka, kas pasaka priekšā, ko darīt, ar ko sākt,” atzina Latgales reģiona reemigrācijas koordinatore Latgalē Astrīda Leščinska.

Preiļu novadā pašlaik ir aptuveni 660 uzņēmēji, viņu vidū arī Baiba Volonte, kura, atgriežoties no Īrijas, turpina tur iesākto tamborēšanu.

“Viņa tamborē rotaļlietas, viņa tamborē ļoti skaistas rotaļlietas. Un šīs rotaļlietas tiek pārdotas visā pasaulē. Viņa jau nodarbojās ar uzņēmējdarbību ārzemēs, šeit viņa to visu turpina,” stāstīja Preiļu novada uzņēmējdarbības konsultante Ineta Liepniece.

Pēdējo divu gadu laikā ar reemigrācijas koordinatora palīdzību Latgalē no ārvalstīm atgriezušās aptuveni 90 ģimenes, kas ir aptuveni 200 cilvēki. Lielākā daļa uzņēmēju -reemigrantu reģionos attīsta tūrisma un ēdināšanas nozares.

Rēzeknē pēc septiņu gadu dzīves Lielbritānijā atgriezās un šogad par Latgales reģiona uzņēmēju gada balvas ieguvēju kļuva “Fresh Terase” īpašnieks no Rēzeknes Igors Nikitins.

“Radās ideja par sezonāla tipa kafejnīcu, kas maksimāli līdzinās dārzam, kas tajā pašā laikā atrodas pilsētas centrā. Vienkārši ienākot tur iekšā, tu pazūdi,” stāstīja Nikitins.

“Ļoti dažādi, tāpat tie ir topošie uzņēmēji vai tādi, kas var pārnest savu biznesu uz Latviju. It sevišķi saistībā ar “Brexit”. Viņiem ir bail, ka tomēr tam uzņēmumam būs grūtības,” stāstīja Latgales reģiona reemigrācijas koordinatore Latgalē Astrīda Leščinska.

Viens no būtiskākajiem reemigrantu ieteikumiem, lai veicinātu tieši uzņēmēju atgriešanos, ir nodrošināt stabilu un pārskatāmu nodokļu sistēmu.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti