Dalies:

High Street Concert Series – jaunas koncertsērijas Bostonas latviešu ev. lut. Trimdas baznīcā

High Street Concert Series – jaunas koncertsērijas Bostonas latviešu ev. lut. Trimdas baznīcā
  • 17. Jun. 2019

Bostonas latviešu ev. lut. Trimdas baznīcā no 2018. gada oktobra notiek koncertsērijas. To aizsācējas ir Aija Rēķe, kas ir koncertsēriju mākslinieciskā koordinatore un organizatore, un Krisīte Skare.

Reizi mēnesī piektdienās astoņos vakarā notiek koncerti. Šajā pirmajā sezonā skanēja gan daudzi klasiskās mūzikas ansambļi, gan džeza/klezmera ansamblis “Two Shekel-Swing”. Pirmās koncertsezonas noslēdzošais koncerts bija 14. jūnijā, kur uzstājās folkmūzikas duets Kyra Davies (vijole) un Sean Smith (ģitara un balss).

Koncertserijās piedalās plaši pazīstami mākslinieki no Bostonas apkārtnes, jau labi zināmi starptautisko konkursu laureāti kā Highland Street String Quartet, virtuozais vijolnieks Daniel Kurganov un pianists Constantine Finehouse, CK Ensemble, plaši pazīstamais Palaver String Quartet un Mirage Duo vijolnieku Tudor Dornescu un Aleksandra Labinska duets.

Lasītākās ziņas valstī

Klavesīnists Albano Berberidecembŗa koncertā pārsteidza ar spožām Ziemsvētku dziesmu improvizācijām. Portugāļu pianiste Ines Andrade janvāŗa koncertā atskaņoja Daces Aperānes “Sarabandu” klavierēm solo. Mākslinieki atzinīgi izteicās par telpu akustiku un klavierēm.

Koncertseriju ienākumi tiek virzīti baznīcas un draudzes uzturēšanai. Plašāka informācija par koncertiem ir pieejama mājaslapā www.highstreetconcertseries.org

Pirmajai koncertsezonai noslēdzoties, tiek plānota jau nākamā ar daudzām krāsainām un daudzveidīgām pogrammām, piesaistot vietējo amerikāņu publiku un populārizējot latviešu baznīcas telpas, kas pieejamas nomai saviesīgiem sarīkojumiem.

Autors : Aija Rēķe

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Laiks"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti