Dalies:

Helsinkos jauna latviešu skoliņa

Helsinkos jauna latviešu skoliņa
CC0 licence
  • 06. Sep. 2019

Ar Eiropas Latviešu apvienības un Rozentāla biedrības atbalstu un uzsākta Latviešu bērnu skolas darbība Helsinkos. Visi skolas vecuma bērni ar latviešu valodas priekšzināšanām nākampiektdien gaidīti latviešu valodas nodarbībās. Skoliņā ir paredzētas arī nodarbības pirmskolas vecuma bērniem un mazuļiem.

Kā norāda skoliņā, Eiropas Latviešu apvienība atbalsta telpu īres izmaksas, tāpēc vecāku līdzfinansējums būs daudz zemāks, un skolai ir iespēja sniegt augstas kvalitātes izglītību profesionālu pedagogu vadībā.

Skolotāja Zane Uitto “Latviesi.com” stāsta, ka Latviešu bērnu skola Helsinkos ir pašā sākuma stadijā. “Pirms pieciem gadiem kopā ar mākslas terapijas skolotāju Kristīni Meisteri-Peltonen uzsākām Latviešu bērnu klubiņu pirmskolas vecuma bērniem. Šis projekts nu ir veiksmīgi attīstījies, izveidojot skolas vecuma grupu, kas savu darbību uzsāks 13. septembrī. Šobrīd skolā būsim divas skolotājas - Zane Uitto un Vivita Kaupere.”

Lasītākās ziņas

Jaunās latviešu skoliņas skolotāja teic, ka Rozentāla biedrības paspārnē ir bijis arī vecāku un mazuļu klubs, kur tiek aicināti vecāki ar bērniem līdz 2 gadu vecumam. No šī klubiņa ir jau izaugusi paaudze pirmskolas grupai. “Tas ir veids, kā bērniem dzirdēt un uztvert latviešu valodu jau pavisam agrā bērnībā. Pirmskolas grupā parasti ir bijuši apmēram 8 audzēkņi. Galvenais mērķis - draudzība. Tāpēc pārsvarā spēlējamies, zīmējam, veidojam, krāsojam, līmējam, klausāmies viens otrā un stāstām,” stāsta Zane Uitto.

Skolas vecuma grupā ir paredzētas latviešu valodas un literatūras apguve. Tiks pievērsta liela uzmanība valodas izmantošanai un bērniem tiks uzdoti radoši patstāvīgie un arī grupu darbi.

“Skolas vecuma grupā ceram, ka būs vismaz 7 audzēkņi, bet to uzzināsim tikai nākampiektdien. Pagaidām interesi ir izrādījuši 6 bērnu vecāki,” atklāj skolotāja.

Iepazīšanās nodarbību skolas vecuma bērniem notiks piektdien, 13. Septembrī, plkst. 16.00-17:30 Vācu skolas (Deutche Schule) telpās, adrese: Malminkatu 14.
Pirmskolas vecuma bērnu grupa (3-7 gadu veciem bērniem) atsāks savu sezonu ceturtdien, 12. Septembrī, plkst. 17.30-18.30 Vācu skolas (Deutche Schule) telpās. Latviešu bērnu skola Helsinkos piedāvās arī nodarbības mazuļu un vecāku grupu. Par šīm nodarbībām arī varat papildinformāciju iegūt pie skolotājas Zanes Uitto (zaneperkone@gmail.com).

 

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti