Dalies:

Hakatonā meklēs krīzes risinājumus kultūras industrijai

Hakatonā meklēs krīzes risinājumus kultūras industrijai
CC0 licence
  • 20. Apr. 2020

Latvijā ir atklāta pieteikšanās hakatonam "HackCreative: An Industry Transformed", lai veidotu krīzes risinājumus kultūras industrijai, aģentūru LETA informēja pasākuma organizatoru pārstāve Kristīne Šeiko. Ņemot vērā, ka jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 krīze ir būtiski ietekmējusi kultūras un radošās nozares visā Eiropā, gan industrijas privātpersonas, gan organizācijas cenšas izprast un pielāgoties jaunajai realitātei, pauda Šeiko.

48 stundu hakatonā "Hackcreative: An Industry Transformed" var piedalīties nozares vadītāji, radošās industrijas darbinieki, mākslinieki, pasākumu organizētāji un kultūras sfēras darbinieki, kas potenciāli varētu radīt jaunus risinājumus neparedzētajam izaicinājumam. Hakatons norisināsies tiešsaistē no 1.maija līdz 3.maijam.

Pēc Šeiko paustā, patlaban jaunā koronavīrusa krīze ir būtiski ietekmējusi kultūras un radošās nozares visā Eiropā, liedzot iespēju darboties, uzņemt apmeklētājus, kas nodrošina kultūras iestāžu un dažādu notikumu ieņēmumus un iespēju pastāvēt.

Lasītākās ziņas

Ievērojot sociālo distancēšanos, karantīnas un pašizolācijas noteikumus, tiek atcelti dažādi pasākumi, koncerti, festivāli, tiek noteikti ceļošanas ierobežojumi, kā arī tiek slēgti muzeji un citas iestādes. Pandēmijas rezultātā, šobrīd īpaši tiek apdraudēti radošās industrijas pārstāvji, ārštata darbinieki un pasākumu organizētāju ikdiena, skaidroja hakatona organizatoru pārstāve.

Šī brīža izaicinājumi ir arī laiks pārmaiņām, dažādu sadarbību veidošanai un jaunu iemaņu apgūšanai. Hakatona organizatori uzsvēra, ka patlaban kultūras un radošajām industrijām ir stratēģiski svarīgs laiks, lai veicinātu ilgtspējīgu un visaptverošu izaugsmi visos Eiropas Savienības reģionos un pilsētās gan krīzes laikā, gan pēc tās.
48 stundu tiešsaistes hakatonā var piedalīties visi radošās sfēras darbinieki, pasākumu organizatori, kultūras nozares darbinieki, kā arī citu nozaru profesionāļi, kuri vēlas veidot risinājumus, rosinot sadarbību starp dažādām nozarēm, un, veidojot ciešāku kontaktu ar auditoriju. Reģistrēties hakatonam var, sekojot saitei "hackcreative.org".
Dalībai tiešsaistes hakatonā iepriekšējā pieredze digitālo tehnoloģiju jomā nav nepieciešama, taču no dalībniekiem tiek gaidīta aktīva iesaiste, lai 48 stundu ilgajā mācību un darba procesā veidotu jaunus, ātri integrējamus risinājumus. Dalībniekiem būs iespēja strādāt kopā ar pieredzējušiem mentoriem un nozares ekspertiem, kuri dalīsies ar savām zināšanām un ieteikumiem, klāstīja Šeiko.

Hakatona laikā dalībnieki pie saviem projektiem strādās komandās, vai arī pievienosies citu ierosinātām idejām. Dalībnieki varēs apmeklēt sešus tiešsaistes seminārus, kurus vadīs ekspertu komanda. Tiešsaistes semināru laikā dalībnieki gūs padziļinātu ieskatu dažādās tēmās, piemēram, radošajās tehnoloģijās, dizaina domāšanā, digitālajās iespējās, un pasākumu organizēšanā.

Seminārus vadīs nozares profesionāļi kā uzņēmuma "Typeform" radošais direktors, reklāmas speciālists, dokumentālists un producents Alekss Antolīno no Spānijas, organizācijas "Point of Value" vadītāja un kultūras aģentūras "Oliveartes" direktore Brigita Persona no Zviedrijas, konferences "The Next Web" jaunuzņēmumu attiecību vadītājs, inovāciju un globālo notikumu eksperts Sebastjens Toupijs no Nīderlandes, datorzinātniece un kādreizējā kopstrādes telpas "TechHub Riga" vadītāja Līna Marta Sarma, akseleratora "Startup Wise Guys" partnerattiecību vadītāja Ligita Poļanska, aģentūras "Partners et Sons" dibinātājs, zīmolvedības, produktu un grafiskā dizaina eksperts Edgars Zvirgzdiņš.

Radošo un kultūras industriju hakatonu organizē Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerība sadarbība ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un Eiropas Neatkarīgo kultūras centru tīklu "Trans Europe Halles", un to atbalsta Latvijas Kultūras ministrija.

Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerība koncentrējas uz kultūras un radošo industriju darbības apstākļu uzlabošanu, sadarbības veicināšanu starp dažādiem finansējuma avotiem, darbības sektoriem un sadraudzības stiprināšanu starp projektu īpašniekiem, biznesa kopienām, publisko sektoru un starptautiskām institūcijām visā Ziemeļu dimensijas teritorijā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti