Dalies:

Grupa “Ducele” un rakstniece N.Ikstena no jauna cels godā latviešu trimdas grupu “Trīs no Pārdaugavas”

Grupa “Ducele” un rakstniece N.Ikstena no jauna cels godā latviešu trimdas grupu “Trīs no Pārdaugavas”
LETA/Ieva Leiniša
  • 28. Jan. 2020

Grupa "Ducele" šo gadu nolēmusi pilnībā veltīt pazīstamās trimdas latviešu grupas "Trīs no Pārdaugavas" un tās līdera Viļņa Baumaņa daiļradei, no jauna ieskaņojot savulaik populārās dziesmas. Tās kaitināja Padomju Latvijas varas iestādes, kuras šo mūziku uzskatīja par izlaidīgu dzīvesveidu popularizējošu un padomju cilvēka psihi traumējošu.

Plānots, ka albums ar grupas "Trīs no Pārdaugavas" repertuāra dziesmām, nāks klajā šī gada martā un būs kā pielikums latviešu rakstnieces Noras Ikstenas topošajai grāmatai par trimdinieka, dziesmu autora Viļņa Baumaņa un grupas "Trīs no Pārdaugavas" raibajām gaitām.

 

Lasītākās ziņas

"No sirds priecājos par "Duceles" ieceri no jauna celt gaismā trimdas ansambļa "Trīs no Pārdaugavas" repertuāru - veidojot programmu no manis sacerētajām dziesmām un dziesmiņām. 1960-to gadu nogalē, kad mēs trīs sākām savas muzikālās gaitas, trimdas saime Amerikā burbuļoja sabiedriski un kulturāli, dodot mums pateicīgu vielu koncertiem. Bet radīšanas procesā bieži aizdomājos pāri jūrai, kur latviešu tautas kodols joprojām mita aiz atslēgām. Gribējās pateikt kaut ko par visas tautas likteņiem. To arī darīju, savā neformālajā stilā, ar tā laika sajūtām, nemaz neiedomādamies, ko šāda "pusmāksla" kādam varētu nozīmēt pēc 50 gadiem,” atzīst Vilnis Baumanis, kurš ir vienīgais dzīvi esošais grupas dalībnieks un joprojām dzīvo un darbojas ASV.

"Nora Ikstena raksta grāmatu, veltītu grupas "Trīs no Pārdaugavas" daiļradei, "Ducele" ieraksta mūzikas albumu, kura dziesmas būs kā pielikums grāmatai. Visi kopīgi, pieaicinot režisoru Viktoru Runtuli, ģenerējam idejas scenārijam un dramaturģiskajam ietvaram jaunai teatrāli muzikālajai izrādei, kuras sižeta pamatā būs grupas "Trīs no Pārdaugavas" daiļrade, viņu vēlme un centieni saglabāt latvietību migrantu diasporā, šo latviskuma un neatkarības garu uzturot arī okupētajā Latvijā," tālākās ieceres izklāsta grupas "Ducele" runasvīrs Arnis Veisbārdis.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti