Dalies:

Grupa "Auļi" dosies Latvijas koncerttūrē "Senču balsis"

Grupa "Auļi" dosies Latvijas  koncerttūrē "Senču balsis"
  • 26. Mar. 2019

Dūdu un bungu grupa "Auļi" nofilmē videoklipu aiz polārā loka un izsludina Latvijas koncerttūri "Senču balsis" septembrī, kas radīta sadarbībā ar māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm, Latviesi.com informē grupas pārstāvji.

"Auļi" ir devušies pasaulē, lai iepazītos ar dziedātājiem, kuri pārstāv senas un neparastas dziedāšanas tradīcijas un tehnikas. Šoreiz uzmanība pievērsta jaudīgām vīriešu balsīm, kas raksturo kādu reģionu. Skaņdarbos pazīstamu izpildītāju dziedājums no ģeogrāfiski atšķirīgām vietām ir sapludināts ar "Auļu" latviešu muzikālajās tradīcijās balstīto spēcīgo instrumentālo mūziku, radot iespaidīgu pasaules mūzikas programmu.

Kā pirmo koncerta viesi "Auļi" pieteica rīkles dziedātāju no Mongolijas Batzorig Vaanchig. Otrais viesmākslinieks, ar kuru ir ierakstītas vairākas dziesmas un uzņemts videoklips ir sāmu joikotājs Kai Somby. Filmēšana notika aiz polārā loka un dažbrīd termometra stabiņš noslīdēja arī zem – 30  ֯C. Grupa piedāvā noskatīties mūzikas videoklipu "Orbina", kas tapis pašā ziemas spelgonī, Auļiem viesojoties Norvēģijas ziemeļos, satiekot ziemeļblāzmu un ziemeļbriežus. Klipa veidotājs ir Mārcis Ābele. Tuvāk īpašo sāmu dziedāšanas veidu – joikošanu – var iepazīties, noskatoties interviju ar Kai Somby.

Lasītākās ziņas valstī

"Esam iepazinuši vairākus senu dziedāšanas tradīciju pārstāvjus, noskaidrojuši kā šīs balsis sasaucās ar bungām un dūdām, kā arī kā tās skan kopā ar latviešu tautas dziesmām. Aicinām jūs auļot kopā ar mums šajā aizraujošajā un krāsainajā ceļojumā!" teic grupa "Auļi".

Grupas "Auļi" koncerti:

11.09.2019 VEF kultūras pils, Rīga
12.09.2019 Jelgavas kultūras nams
13.09.2019 Liepājas koncertzāle LIELAIS DZINTARS
14.09.2019 Valmieras Kultūras centrā
15.09.2019 Latgales vēstniecība GORS

Foto: Gatis Indrēvics

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti