Dalies:

Grieķijā, Eginas salā, atklāj Jurģa Rikveiļa fotogrāfiju izstādi “No tērpa par apģērbu”

Grieķijā, Eginas salā, atklāj Jurģa Rikveiļa fotogrāfiju izstādi “No tērpa par apģērbu”
  • 05. Jun. 2018

2018. gada 1. jūnija vakarā Grieķijas Eginas salā vēsturiskajā Markela tornī (būvēts 17. gs) tika atklāta Jurģa Rikveiļa fotogrāfiju izstāde “No tērpa par apģērbu”. Izstādi organizēja Latvijas vēstniecība Grieķijā - ar Eginas pašvaldības, ar Eginas kultūras organizācijas "K.E.D.A." un apvienības "OlviaPolis - pilsoņi Eiropai un kultūrai" atbalstu.

Izstādes atklāšanā piedalījās "K.E.D.A" prezidente K.Salpea, kura klātesošajiem nolasīja Eginas mēra uzrunu, un atzīmēja, ka Eginā Latvijas vārds ir labi pazīstams kopš 2005.gada, kad pašvaldības pārstāvji viesojās Latvijā. Izstādes atklāšanā skatītājus uzrunāja arī Eginas domes tūrisma komitejas vadītājs G.Murtzis (G.Mourtzis) un "Olvia Polis" pārstāvis G.Kalokentis. Fotogrāfijas lieliski papildināja Latvijas institūta videomateriāls par Dziesmusvētkiem. Tāpat Izstādes apmeklētājiem tika piedāvāts vēstniecības sagādāts plašs drukāto materiālu klāsts, kas veltīti Latvijas simtgadei, tautastērpu tradīcijai, kā arī citi bezmaksas informatīvie un uzziņu materiāli par Latviju. Izstādes atklāšanu filmēja Eginas vietējais medijs (www.aeginaportal.gr )

Vēstniecības sadarbība ar Eginas pašvaldību un gatavošanās izstādei sākās jau pagājušā gada septembrī, kad vēstnieks Māris Klišāns apmeklēja Eginu, lai tiktos ar pašvaldības vadību un kultūras darbiniekiem. Šo kontaktu rezultātā tika nodibināta draudzība ar Eginas 1. ģimnāziju un Carnikavas pamatskolu, tiek meklētas jaunas idejas tālākai sadarbībai. Ievērības cienīgs arī ir fakts, ka latviešu leģendārā dejotāja Vija Vētra ik gadus apmeklē Eginas salu un ir viena no izstādes organizatoru "Olvia Polis" goda biedre.

Jurģa Rikveiļa fotogrāfiju izstādi “No tērpa par apģērbu” šogad varēja apskatīties Atēnās (martā) un Korintā (aprīlī). Izstāde Eginas salā ir atvērta līdz 21. jūnijam.

Izstāde ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Foto: Latvijas vēstniecība Grieķijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti