Dalies:

Godinot Zentu Mauriņu, Grobiņas novada domes delegācija viesojas Badkrocingenā

Godinot Zentu Mauriņu, Grobiņas novada domes delegācija  viesojas Badkrocingenā
  • 10. Jul. 2019

Mūsu pazīstamās rakstnieces Zentas Mauriņas vārds Vācijā vēl tagad ir jēdziens - viņas darbus lasa un citē, viņai pēdējā dzīvesvietā Badkrocingenā, Dienvidvācijā, ierīkota piemiņas istaba, viņas vārdā nosaukta iela, ar īpašu zīmi norādīta kapa vieta vietējā kapsētā - viņa ir Badkrocingenas goda pilsone. Savukārt bērnību un jaunību rakstniece aizvadīja Kurzemē, Grobiņā, kur viņai ierīkotas piemiņas istabas. 

Tādēļ nesen pēc Badkrocingenas pašvaldības ielūguma Vācijā ieradās Grobiņas novada domes delegācijas sešu cilvēku sastāvā priekšsēdētāja Aivara Priedola un pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistes Kristīnes Pastores vadībā. Delegācija viesojās arī netālajā Latviešu kultūras centrā Bērzaine, Freiburgā.

 

Lasītākās ziņas valstī

Gan Badkrocingenā pie Zentas Mauriņas kapa vietas, gan Bērzainē, Freiburgā, delegāciju sagaidīja Badkrocingenas pašvaldības vadītāja Volker Kleber un kultūras nodaļas vadītāja Susaanne Berkmeier. Pilsētas muzejā, kur rakstniecei un viņas dzīvesbiedram parapsihologam Konstantīnam Raudivem ir ierīkota piemiņas istaba, grobiņniekus sagaidīja arī citi vācu ļaudis - Zentas Mauriņas literārā mantojuma cienītāji. Abas puses pārrunāja rakstnieces piemiņas istabu un pilsētu sadarbību nākotnē. Viesos bija arī Z. Mauriņas līdzgaitniece un lekciju organizētāja Heidelore Hering no Mannheimas. 

Grobiņnieki vācu kolēģus uzaicināja atbildes vizītē, lai viņus iepazīstinātu ar to Zentas Mauriņas mantojumu, kas saglabāts Grobiņā.

 

Grobiņas novada domes delegācija saka sirsnīgu paldies Latviešu kultūras centra Bērzaine saimniekiem Inesei un Ārim Aveniem par sirsnīgo uzņemšanu, gardajām maltītēm un rūpēm, lai viesi ne tikai vienmēr justos labi, bet arī kaut ko redzētu arī no apkārtnes.

Lielu paldies grobiņnieki teic Inesei Avenai par dalību norisēs Zentas Mauriņas piemiņas vietās Badkrocingenā un par palīdzību pie tulkošanas. Tāpat mīļu paldies grobiņnieki sūta Ārim Avenam par iespēju apmeklēt Švarcvaldes skaistākās tūrisma pērles - kurzemnieki kāpa kalnos un skatu tornī, pabija degvīna muzejā, kafejnīcā, kur reizi nedēļā var redzēt, kā gatavo Švarcvaldes tradicionālo ķiršu kūku, un daudz kur citur.

Publikāciju portālā Latviesi.com līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild portāls Latviesi.com un iesūtīto materiālu Autori.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti