Dalies:

Ģertrūdes ielas teātris šovakar aicina uz tiešsaistes izrādi "Taņas dzimšanas diena WEB"

Ģertrūdes ielas teātris šovakar aicina uz tiešsaistes izrādi "Taņas dzimšanas diena WEB"
LETA/Ieva Čīka
  • 10. Apr. 2020

Ja skatītāji nevar nākt uz teātri, teātris nāk pie skatītājiem - šādu moto Ģertrūdes ielas teātris piedāvā izrādes "Taņas dzimšanas diena" tiešsaistes versiju, joprojām sanākot kopā pie gaviļnieces Taņas svinību galda un daloties atmiņās, tikai šoreiz - virtuāli, šovakar plkst. 18.00 pēc Latvijas laika.

"Taņas dzimšanas diena WEB" nav fiksēts video ieraksts, bet dzīva izrāde, kurā aktieri un skatītāji satiekas, sadarbojas, sarunājas, atgādinot, ka teātris joprojām ir nebeidzama radošās brīvības platforma un tā spēks ir tieši kopā būšanā, saka teātra trupa.  Izrādē piedalās Artūrs Čukurs, Mārtiņš Eihe, Ieva Kauliņa, Jānis Kronis, Jana Ļisova.

Izrādē "Taņas dzimšanas diena" skatītāji tiek aicināti kļūt par ciemiņiem gaviļnieces Taņas dzimšanas dienas svinībās. Kā jau katrā plašākas saimes kopā būšanas reizē, sanākušie neviļus sāk atminēties dažādus gan labi zināmus, gan rūpīgi slēptus un nereti pretrunīgus notikumus dzimtas vēsturē, un risināt sarunas ne tikai par pagātni, bet arī par nākotni un sabiedrību, kurā dzīvojam. Darba pamatā ir Latvijas iedzīvotāju atmiņas, pārdomas un refleksijas par Latviju 20.gadsimtā, kas apkopotas Gētes institūta Rīgā, Ģertrūdes ielas teātra un citu partneru kopīgi veidotā projekta "Tavas atmiņas Latvijas nākotnei" ietvaros.

Lasītākās ziņas valstī

Lai piedalītos "Taņas dzimšanas dienā WEB", pēc biļetes iegādes nepieciešams lejupielādēt programmu Zoom un reģistrēt savu profilu; pirms izrādes sākuma skatītājiem uz epastu tiks nosūtīta personalizēta saite, ar kuru varēs pievienoties izrādei. Plašāka instrukcija pieejama ĢIT mājaslapā.

Klātienē uzvedums pirmizrādi piedzīvoja jau pirms trim gadiem. Toreiz ieskatu klātienes izrādē izdveidojušas LTV Kultūras ziņas.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti