Dalies:

Gērnsijā aizvadīts Adventa-Ziemassvētku laika dievkalpojums

Gērnsijā aizvadīts Adventa-Ziemassvētku laika dievkalpojums
  • 20. Dec. 2018

Sestdien, 15.decembrī Gērnsijas salā notika Adventa-Ziemassvētku laika dievkalpojums ar Svēto vakarēdienu latviešu valodā. To vadīja Latvijas Republikas Evaņģēliski Luteriskās Baznīcas Lielbritānijā prāvests Andris Abakuks, kurš kopā ar sievu Rūtu Abakuku jau piektdien atlidoja no Anglijas.

Siltus ievadvārdus un viesmīlības apliecinājumu klātesošajiem sacīja Gērnsijas Pilsētas baznīcas (Guernsey Town Church) reverends Matthew Barrett, uzsverot latviešu komūnas īpašo nozīmi šajā Normandijas salā, kā arī to, ka katrs ir mīļi gaidīts Pilsētas baznīcā jebkurā laikā, ne tikai Ziemassvētkos.

Uzrunādams baznīcā sanākušos, prāvests Andris Abakuks Svētrunā uzsvēra Adventa laika nozīmi, kad gaidām mūsu pestītāja Jēzus Kristus nākšanu, kā arī mudināja atrast patiesas prieka, uzticības un mīlestības pilnas attiecības ar Dievu, kas tad izpaužas arī mūsu attiecībās ar citiem cilvēkiem. Jaunās Derības lasījumā Pāvils vēstulē filipiešiem saka:”Dieva miers, kas pārspēj jebkuru sapratni, lai pasargā jūsu sirdis un jūsu domas Jēzū Kristū.”

Lasītākās ziņas valstī

Prāvests Andris Abakuks uzsvēra, ka šogad Adventa laika noskaņu spēcīgi iekrāso arī novembrī atzīmētās divas cieši saistītās Simtgades. Vispirms, 11.novembrī apritēja 100 gadi kopš Pirmā Pasaules kara beigām, tad 18.novembrī - 100 gadi kopš Latvijas Republikas proklamēšanas.

Dievkalpojuma laikā darbojās arī bērnu stūrītis, kuru vadīja Rūta Abakuka. Izmantojot caurspīdīgu plēvi, bērni pagatavoja vitrāžām līdzīgas bildes ar stiprajām latvju zīmēm Ausekli un Krustu, ko Adventes laikā likt logos.

Dievkalpojumu kuplināja soliste Mārīte Šembele, latviešu valodā dziedot J.Lūsēna “Lūgšana Ziemssvētku vakarā” un R.Paula “Māte Marija” Pilsētas baznīcas ērģeļnieka Stephen Le Prevost klavierpavadījumā. Patiesu Ziemassvētku un mierīgas tuvības noskaņu radīja pie Latvijas Simtgadei veltītās egles kopīgi dziedātā “Ak,eglīte,ak,eglīte”.

Ikkatrs tika aicināts uzrakstīt novēlējumu Latvijai uz apsveikumu kartiņas un uzkārt to eglē, tādējādi dodot savu artavu īpašās egles dekorēšanā. Jāpiebilst, ka šī egle ir viena no 35 izdekorētajām Ziemassvētku eglīšu festivāla eglēm (Christmas Tree Festival), kurš Gērnsijā notiek jau vairākus gadus.

Pēc dievkalpojuma visi tika aicināti turpat baznīcas telpās pie kafijas, tējas un karstvīna glāzes cienāties ar līdzi paņemtajiem cienastiem. Speķa pīrādziņi un rupjmaize ar kūpināto gaļu bija garda, taču klātesošo nedalītu atzinību izpelnījās vienpadsmitgadīgās Venesas ceptās piparkūkas. Tik smaržīgas un kraukšķīgas!

Dievkalpojums bija iespējams, cieši sadarbojoties Latvijas Republikas Evaņģēliski Luteriskajai Baznīcai Lielbritānijā, Latvijas Republikas Goda konsulātam Gērnsijā un Gērnsijas Pilsētas baznīcai.

Foto: Pēc dievkalpojuma pie Latvijas Simtgades egles

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti