Dalies:

Gatavojoties simtgades svinībām, Luksemburgas latviešu jaunieši apgūst mediju prasmes

Gatavojoties simtgades svinībām, Luksemburgas latviešu jaunieši apgūst mediju prasmes
  • 07. Nov. 2017

Publicists Otto Ozols un dizainers Toms Liniņš novembrī aicina Luksemburgā un tās apkārtnē mītošos latviešu jauniešus apgūt mediju pratību un izveidot video Latvijai par godu valsts simtgadei, informē asociācijas "Luksemburga Latvija" priekšsēde Elīna Pinto.

Nodarbības notiks šā gada 10. un 25. novembrī Luksemburgas Eiropas skolā simtgades Medijzinību kluba ietvaros. Piektdien, 10. novembrī Otto Ozols stāstīs par saturīgu stāstu izveidi un kā atšķirt žurnālistiku no publicistikas. Savukārt, sestdien, 25. novembrī Toms Liniņš mācīs datordizaina un maketēšanas pamatus, kā arī ļaus iemēģināt roku veidot dizainu vietnei www.latviesi.lu.

Aicināts piedalīties ikviens interesents, taču īpaši Luksemburgā un tās apkaimē mītoši Latvijas jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Medijzinību kluba darbnīcas ir veltītas dažādu prasmju veidošanai, kas ļaus ārvalstīs mītošajiem Latvijas jauniešiem veidot un izprast mediju saturu, lai nestu ārvalstu un Latvijas auditorijai savu redzējumu par Latvijas simtgadi.

Interaktīvās darbnīcās pieredzējušu profesionāļu vadībā jaunieši veidos savus stāstus par Luksemburgas latviešu skolas, biedrības un pašu jauniešu aktivitātēm, kas sasauksies ar valsts simtgades vēstījumu “Es esmu Latvija!”.

Pirmo darbnīcu vadīja Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komitejas jeb Svētku rotas pārstāvis Edgars Korsaks-Mills. Tajā piedalījās gandrīz divdesmit dažādu paaudžu dalībnieku no Luksemburgas un Vācijas. Ieskats pirmās darbnīcas gaitā pieejams šeit.

"Kopā ar jauniešiem centāmies noskaidrot, kas nosaka video veiksmes stāstu? Vai galvenais ir stāsts un tā oriģinalitāte, vai tomēr tehnika un kvalitatīvs izpildījums? Vienas pareizas atbildes nav – atslēga slēpjas mūsu attieksmē pret lietām, ko darām un veidojam. Ir būtiski saprast, kādas tehnikas var lietot, kur likt akcentus un spēt izveidot saturīgu stāstu, kas veidotu pacilājošas emocijas skatītājam. Daudz eksperimentējām ar kompozīciju, filmēšanas principiem un pat mācījāmies filmēt no drona,” par pirmo darbnīcu stāsta Edgars Korsaks-Mills.

Sīkāka informācija par turpmākajām Medijzinību kluba aktivitātēm un pieteikšanās darbnīcām ir pieejama asociācijas “Luksemburga Latvija” vietnē www.latviesi.lu.

Pasaules brīvo latviešu apvienība sadarbībā ar starptautiskajām latviešu diasporas pārstāvniecībām un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu organizē virkni pasākumu Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros. Šo pasākumu mērķis diasporas latviskās identitātes un saiknes ar Latviju saglabāšana un veicināšana, vienlaikus stiprinot sadarbību arī citās jomās. Sākot no 2017.gada līdz pat 2019.gada teju visos kontinentos norisināsies vairāk nekā 50 dažāda mēroga pasākumu, lai svinētu latvietību un lai demonstrētu, cik daudzveidīga var būt latviskā kultūras identitāte.

Foto: Edgars Kozuliņš, Eiropas Latviešu apvienības arhīvs

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti