Dalies:

Garijs Kasparovs uzrunās Molotova-Ribentropa pakta 80. gadadienas atceres sarīkojuma dalībniekus Toronto

Garijs Kasparovs uzrunās Molotova-Ribentropa pakta 80. gadadienas atceres sarīkojuma dalībniekus Toronto
  • 01. Sep. 2019

Bijušais šachists, demokratijas aktīvists un Krievijas opozicijas vadītājs Garijs Kasparovs būs galvenais runātājs konferencē Toronto, pieminot 80. gadadienu kopš noziedzīgā Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanas, kas noveda pie Otra pasaules kaŗa sākuma 1939. gada augustā.

Atceres sarīkojums notiks ceturtdien, 12. septembrī, pl. 18.00 Toronto Universitātes

Isabel Bader teātrī, un tajā būs ietvertas paneļdiskusijas par noziedzīgā pakta sekām mūsdienās. Paneļdiskusijās piedalīsies starptautiski eksperti un polītiķi. Konferenci rīko Centrālās un Austrumeiropas vēstniecības sadarbībā ar šo zemju kopienām Kanadā.

Lasītākās ziņas valstī

1939. gada 23. augustā Ādolfs Hitlers un Josifs Staļins slepeni vienojās, lai sadalītu Eiropu ietekmes sfairās, parakstot neuzbrukšanas līgumu un slepenos protokolus. Tā sākās Otrs pasaules kaŗš. No šī pakta sekām izrietošais nepieredzētais terrors, asinsizliešana un vardarbīgas represijas uz mūžīgiem laikiem iebiedēja eiropiešus, daudzi no kuŗiem izbēga uz Kanadu, kur dzīvo vēl joprojām.

2009. gadā Kanadas Parlaments pieņēma rezolūciju, 23. augustu Kanadā nosakot par Nacionālu piemiņas dienu, atceroties nacisma un komū- nisma upuŗus Eiropā. Miljoniem Eiropas iedzīvotāju pameta savu dzimteni, bēgot no nacisma un komūnisma terrora 1940. un 1950. gados, kā patvēruma zemi iegūstot Kanadu. Tās ciešanas, ko viņi pārdzīvoja, nodotas tālāk nākamām paaudzēm. Ir svarīgi, lai mēs nekad neaizmirstu šo divu noziedzīgo režīmu nodarīto ļaunumu.

Konference Toronto uzsvērs mēģinājumus izkropļot šos vēsturiskos notikumus un pētīs, kā tādi ļaunprātīgi režīmi, kāds pašlaik valda Krievijā, izmanto vēsturi, lai sašķeltu transatlantiskās alianses un pasaules demokratijas, ieskaitot Kanadā.

Ir svarīgi, lai Kanada un visa pasaule atcerētos šo noziedzīgo paktu, kas iesāka kaŗu un vairākas dekādes pakļāva miljoniem iedzīvotāju padomju okupācijai.

Reģistrācija konferencei internetā: https://www. event- brite.ca/e/nazi-soviet-pact-80- tickets-66946658257

Informācija: estoniancentral council@gmail.com

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu " Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti