Dalies:

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju neatbalsta remigrācijas finansēšanu no budžeta

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju neatbalsta remigrācijas finansēšanu no budžeta
CC0 licence
  • 11. Oct. 2019

Tikai ceturtdaļa iedzīvotāju noteikti atbalsta vai drīzāk atbalsta nodokļu maksātāju līdzekļu atvēlēšanu, lai veicinātu uz ārzemēm aizbraukušo Latvijas iedzīvotāju atgriešanos dzimtenē, liecina pēc LSM.lv pasūtījuma veiktā SKDS aptauja. Kopumā šāda pozīcija vērojama praktiski visās sabiedrības grupās, lai gan ir daži izņēmumi, ziņo LSM.LV. 

Kāds jautājums tika uzdots:

Pēdējos gados īstenotas vairākas programmas remigrācijas veicināšanai, taču pastāv dažādi uzskati, vai vispār vajadzētu tērēt Latvijas nodokļu maksātāju naudu aizbraukušo iedzīvotāju atgriešanās veicināšanai. Vieni uzsver, ka tas ir ļoti svarīgs mērķis, tāpēc tādam nauda nav jāžēlo, citi iebilst, ka vispirms būtu jāparūpējas par Latvijā dzīvojošo labklājību un tikai pēc tam var tērēt naudu šādiem pasākumiem. Kāda ir Jūsu attieksme: vai Jūs atbalstāt Latvijas nodokļu maksātāju naudas tērēšanu aizbraukušo atgriešanās veicināšanai, vai esat pret to?      

Lasītākās ziņas

Aptauju veica SKDS, šī gada jūnijā 126 Latvijas vietās aptaujājot 1014 respondentu, kas atspoguļo valsts iedzīvotāju struktūru. 

Ko parādīja aptauja

Par noteiktu atbalstu paziņoja 7,5% respondentu, bet par pretējo pozīciju (noteikti neatbalstu) - 24,1%. Līdzekļu atvēlēšanu remigrācijas veicināšanai drīzāk atbalstīja 16,9%, bet drīzāk neatbalsta – 23% iedzīvotāju. Vēl 23,4% paziņoja par neitrālu attieksmi un 5,1% nevarēja atbildēt. 

Kopumā līdzekļu piešķiršanu reemigrācijas veicināšanai atbalsta vai drīzāk atbalsta  24,4% respondentu, neatbalsta vai drīzāk neatbalsta -  47,1%.

Arī dažādās sabiedrības grupās pozīcijas nav krasi atšķirīgas, līdzīgi viedokļi sadalījās vīriešiem un sievietēm, latviešiem un cittautiešiem, pilsoņiem un nepilsoņiem, privātajā un valsts sektorā strādājošajiem un nestrādājošajiem. Aptauja liecina, ka šajā jautājumā viedokļi nedalās arī atkarībā no darbības veida,  izglītības un ienākumu līmeņa.

Taču ir daži interesanti izņēmumi, kur viedokļi atšķiras no kopējas ainas. 

Pozitīvākie un negatīvākie

Lielāku atbalstu reemigrācijas finansēšanai no budžeta pauda respondenti, kuri ieņem vadītāju amatus – viņu vidu to atbalsta 39,2%. Šajā grupā ir arī vismazāk pretinieku -  26,5%.

Savukārt vadītāju grupai pilnīgi pretējo tendenci uzrādīja iedzīvotāji, kuri sevi identificējuši kā strādniekus, - viņu vidū pozitīvi reemigrācijas finansēšanu vērtēja 21%,  bet negatīvi - 55,9%.

Pilnu rakstu par šo pētījumu lasi šeit.

Autors: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti