Dalies:

Franks Gordons: “Segodņa” duļķainais avots un maskavieši no Telavivas

Franks Gordons: “Segodņa” duļķainais avots un maskavieši no Telavivas
Foto: Timurs Subhankulovs
  • 17. Mar. 2019

Rīgas krievu laikraksts “Segodņa” smeļas savas “sensācijas” no visai duļķainiem avotiem... Spilgts un atbaidošs piemērs ir raksts “Krieviju gaida ebrēju masveida pieplūdums”, kas 8. martā parādījās šīs avīzes iknedēļas pielikumā Ekspress-Latvija. Ievadā kāds Maksims Samohins, kon­statējot, ka Izraēla “svaidās starp ASV un Krieviju”, iepazīstina lasītājus ar “Izborskas kluba” locekli, polītologu Šamilu Sultanovu, kurš zinot, “kas sagaida šo val­sti”. Te nav atšifrēts, kas tas par “Izborskas klubu”. To dibinājis Maskavas portāla zavtra.ru redaktors, Aleksandrs Prohanovs, un islāmticīgis staļinists Šamils Sultanovs ne bez ļauna prieka apgalvo, ka Izraēlu sagaidot neizbēgams gals ... un rezultātā ebrēji masveidā ieplūdīšot Krievijā.

Sultanovs “domā”, ka stipra spiediena rezultātā Izraēlai nāksies radīt “divu tautību – palestīniešu un ebrēju – valsti”. To savulaik esot pareģojis Kisindžers un pat nosaucis datumu – 2022. gadu. Ebrēji jau tagad dodas prom, un pēc kādiem 30 gadiem Izraēla kļūšot viscaur palestīniska.

Un Samohins vaicā Sultanovam: “Kur tad liksies baltie (!) ebrēji, kuŗi ar saviem sviedriem un asinīm neauglīgu tuksnesi pārvērta oazē?”

Lasītākās ziņas

Un Sultanovs atbild, ka, viņaprāt, tie dosies uz Krieviju, jo Eiropā un ASV pastiprinājies antisemitisms. Un “ģeopolītiski de facto Izraēla nevienam nav vajadzīga”, konstatē Sultanovs un liek saprast, ka “amerikāņu ģenerāļi” pārmet Izraēlai un ASV ebrēju lobijam Amerikas ievilkšanu postīgajā Irakas kaŗā, kas savukārt stiprinājis Irānu – ASV galveno sāncensi.

Prātodams par paredzamo drīzo “Izraēlas galu”, Sultanovs rēķina: ebrēju skaits Izraēlā – seši miljoni. No tiem divi – paši alkatīgākie (!) dosies uz ASV, pārējie četri miljoni – uz Krieviju.

Rakstam pievienota Ukrainai atņemtās Krimas karte un ņirdzīgs teksts: tiem ebrējiem, kas pametīšot Izraēlu, dota iespēja apmesties šīs pussalas trijos mazapdzīvotos rajonos, un, tā kā viņi Izraēlā pārvērtuši tuksnesi ziedošā dārzā, viņi varēšot visu Krimu padarīt par paradīzi zemes virsū. Pie reizes – Eipatorijā “darbojas lieliska sinagoga. Turp varēs pārvest visas reliģiskās vērtības no Jeruzalemes!”.

Tas nu vairs nav humors. Tas ir kauna traips Rīgas krievu avīzei ar liekulīgi piesavināto nosaukumu “Segodņa”.

Kontrastam – patiess un interesants fakts: patlaban Maskavā dzīvo un strādā daži tūkstoši krievvalodīgo ebrēju no Telavivas: viņi ir tie, kas savulaik izceļoja no PSRS un tagad, kad Krievijā “atgriezies kapitālisms”, liek lietā savas krievu valodas zināšanas un Izraēlā gūto pieredzi un pelna naudu “Putina federācijas” mētropolē. Daudziem ir divas pases, ir dzīvoklis gan Izraēlā, gan Maskavā, tīmeklis ļauj “darbā pārvarēt distanci”, un te pozitīvā nozīmē izpaužas tas pats globālisms, kuŗu pulgo, kā zināms, ne tikai Šamils Sultanovs.
 

Autors: Franks Gordons
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Brīvā Latvija"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti