Dalies:

Franks Gordons: Krievija "uz āru" un iekšienē

Franks Gordons: Krievija "uz āru" un iekšienē
Foto: Timurs Subhankulovs
  • 24. Nov. 2019

Kamēr Ķīna ir drīzāk ASV un Rietumu sāncense jeb konkurente globālajā pretstavē, ar savām investicijām “iespiežoties” citu valstu ekonomikā, Putina Krievijai “kollektīvie Rietumi”, ieskaitot ASV un Eiropas Savienību, ir globālais ienaidnieks, un Kremļa specdienesti un hiobrīdkaŗa meistari savā graujošajā darbībā lieto visus iespējamos trikus un viltu.

12. decembrī Lielbritanijā jānotiek parlamenta ārkārtas vēlēšanām, un patlaban, var teikt, “uzpeldējis” britu izlūkdienesta konfidncials ziņojums, kur cita starpā minēta saviesīga pieņem- šana 2012. gada 31. augustā, ko bija sarīkojusi Krievijas vēstniecība Londonā. Ielūgta bija “Krievijas konservātīvo draugu” grupa, kuŗā izcēlās tie konservatīvo partijas polītiķi, kuŗi jau toreiz vadīja “Leave” kustību, iestājoties par Lielbritanijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

Vārdu sakot, konfidenciālajā ziņojumā likts saprast, ka Kremlis jau tad sāka gatavot augsni 2016.gada liktenīgajam referendumam, kuŗā ar patiešām niecīgu pārsvaru uzvarēja izstāšanās piekritēji un sākās mokpilnā “breksita” epopeja, kas tagad ir novedusi pie ārkartējām parlamenta vēlēšanām.

Lasītākās ziņas valstī

Un tagad no britu premjērministra Borisa Džonsona kancelejas nācis rīkojums: konfidenciālo ziņojumu pilnībā publicēt tikaī pēc 12. decembŗa vēlēšanām. Tūdaļ prestižajā Londonas avīzē “Guardian” paradījās skarbs raksts, kuŗā Hilarija Klintone šaustīja Borisu Džonsonu par šo aizliegumu, šo patiesības slēpšanu. Viņa, kā zināms, “uz savas ādas” izbaudīja, ko nozīmē Krievijas iejaukšanās citu valstu vadītāju vēlēšanās...

Bet ne jau viss un visur atbilst Kremļa velmēm. Krievija esot... “dziļi norūpējusies” par to, kas noticis Bolīvijā, teikts Maskavas Ārlietu ministrijas paziņojumā. Rūpju iemesls ir tas, ka Bolīvijas prezidents Evo Moraless, kuŗš bija šai amatā 13 gadus, sacelšanās rezultātā bija spiests atkāpties un meklēt patvērumu Meksikā. Moraless pieder pie aborigenuindiāņu cilts, “piekopa” kādu no sociālisma paveidiem, un nemieru izraisīja viņa autoritātīvais stils. Vārdu sakot, viņš tika gāzts, un viņa krišanu gaužām apraud trīs antiamerikāniskas valstis – Kuba, nelaimīgā Venecuela un Nikaragva..

Galvenais joks ir tas, ka Moraless, tāpat kā Kubas, Venecuelas un Nikaragvas prezidenti, sludi- na radikālu socialismu – “strādnieku-zemnieku varu”, kamēr šo valstu aizgādne Putina Krievija ir tīri kapitālistiska, pat oligarchiska, dziļi konservātīva un tumsonīga valsts.

Par nabaga Moralesu apžēlojusies propagandas milža Krievijašodien un televīzijas kanāļa RT galvenā redaktore Margarita Simoņana, piedāvājot tam darbu RT spāņu redakcijā. Tatad par dienišķo maizi viņam nebūs jārūpējas.

Noslēgumā – kaut kas, kā mēdz teikt, no citas operas. Krievijā katru gadu notiek “Puškina la-sijumi’ (Puškinskije čtenija), kur akadēmiski izglītoti dalībnieki analizē dižā dejnieka daiļradi un garīgo mantojumu. Un nu tagad paziņots, ka “atzīmējot Josifa Visarionoviča 140. dzimšanas dienu, Maskavā 21. un 22. decembrī notikšot “Staļina lasījumi” (Staļinskije čtenija), ko rīko Deņ-TVun laikraksts Zavtra Ar referātiem nākšot klajā vēsturnieki, publicisti un sociologi. Temas: “Staļins pagātnē un nākotnē”, “Staļins un globālizācija” un citas. Interesants solās būt vēstur- nieka Jevgenija Spicina referāts “Patriariacha rudens. Padomju dižvalsts (deržava) 1945.-1953. gados”. Vēlīnais staļinisms, kad šī vīra smadzenēs brieda nodoms sākt Trešo pasaules kaŗu... Bet diez vai Spicins to pieminēs...

Autors: Franks Gordons

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu " Brīvā Latvija"

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti